Під червоним радянським прапором провели сесію депутати обласної ради. Стяг неіснуючої вже держави до трибуни принесли комуністи, на противагу словам депутатки Любові Майбороди. Вона засудила закон, згідно з яким червоний прапор офіційно використовуватимуть у День Перемоги. Також Майборода запропонувала відправити у відставку губернатора Тулуба, чим розсмішила членів синьо-білої коаліції. Крім історично-політичних дебатів, депутати ухвалили кілька програм і внесли зміни до бюджету. Продовжать наші кореспонденти.
Першу частину сесії депутати облради присвятили здебільшого політично-історичним дебатам. Приводом послугував виступ депутатки Майбороди. Вона зачитала звернення від опозиційних сил Черкащини не вивішувати червоних прапорів на День Перемоги. Того вимагає нещодавній закон.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «На нашу думку, ухвалення цих змін засвідчило, що парламентська більшість гальмує розвиток незалежної української держави».
Комуністів і губернатора виступ Майбороди обурив. Тож вони демонстративно винесли червоного прапора до трибуни.
Віктор Роєнко, депутат Черкаської обласної ради: «Виступ попереднього депутата так мене вразив і зганьбив всю нашу історію, наших батьків, дідів і прадідів, рідних і близьких, героїв-піонерів, що промовчати просто неможливо».
Після цього темою для дискусій стали черкаські дороги. Та ж Майборода запропонувала відправити у відставку губернатора Тулуба. Причина – несправедливий, на її думку, розподіл коштів на ремонт черкаських доріг. Обласному центру дістанеться лише мільйон гривень.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Вважаю такий підхід до формування та використання субвенцій таким, що не відповідає дійсності та є корупційною схемою з неефективного використання коштів».
Депутати посміялися, а Сергій Тулуб зауважив, що при розподілі коштів керувався постановою Кабміну. Згідно з нею, гроші розподіляють пропорційно довжині автошляхів. На ремонт усіх доріг області взагалі потрібно 2 мільярди гривень, сказав Тулуб.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «У нас є деякі райони, де 100 км, а є 350 км доріг комунальної власності. Ми вимушені були розподілити. Я написав листа першому віце-прем’єру з тим, що ми не погоджуємося, що нам краще видніше, що краще робити та кому. Але поки ця постанова діє».
Тему відставок продовжив «Фронт Змін». Представниця Наталія Старікова зачитала звернення від партії з проханням підтримати відставку уряду Азарова. На їхню думку, він винен у зубожінні країни.
Наталія Старікова, депутат Черкаської обласної ради: «Ми закликаємо регіоналів, комуністів і литвинівців підтримати резолюцію недовіри уряду Азарова. Якщо це не відбудеться, лідери цих партій будуть нести повну відповідальність за все, що відбувається в країні».
Потому депутати перейшли до затвердження обласних програм. Розпочали з «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв».
Дмитро Виноградов, в.о. першого заступника начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА: «Основними шляхами досягнення цієї програми є здійснення в області ефективної державної політики енергозбереження, впровадження механізмів, які сприятимуть підвищення ефективності використання енергоресурсів».
Дружно, швидко та майже без обговорень народні обранці затвердили ще кілька програм. Профілактики злочинності, підтримки медиків, архівного фонду та боротьби із браконьєрством.
Валерій Дерновий, начальник УМВС України в Черкаській області: «Прошу виділити кошти на придбання патрульного катера «Мастер 505» для лінійного відділення в річпорту м. Черкаси, розробленого спеціально для таких цілей».
Також депутати внесли зміни до обласного бюджету. Розподілили 11,5 млн. грн. Значну частину додаткових коштів із бюджету розвитку й екологічного фонду спрямували на охорону здоров’я. Гемодіаліз, протези та кардіостимулятори пільговикам. Трохи перепало громадським організаціям та дітям із притулків.