Вісімнадцять з половиною тисяч копій художніх, хронікально-документальних та науково-популярних фільмів нараховує сьогодні фільмофонд області. З такими результатами комунальне підприємство «Черкасиоблкіно» черкаської обласної ради відзначає 55-річчя. На сьогодні на фільмопостачанні підприємства перебуває понад 200 кіноустановок, відновлено чимало непрацюючих і сільських кінотеатрів. Серед інших новацій – впровадження на Черкащині стереокіно.
На Черкащині кінематограф народився далекого 1908 року. Першим власником кіноустановки був торгівець Балахов, якому багатий родич привіз з Парижу спеціальне обладнання. Перші кіносеанси мали шалений успіх і не менші прибутки. Глядачі обожнювали Чарлі Чапліна, Віру Холодну та Максимова. Потому не меншої популярності в Україні та світі здобули і фільми за участю талановитих черкащан. Вони також зняли чимало цікавих фільмів із світовим ім’ям та нагородами.
Іван Козленко, директор КП «Черкасиоблкіно»: «Жашків – це батьківщина кіонооператора Делецького. Це він створив фільм «Земля», отримав премію «Оскар».
Сьогодні облкіно йде у ногу із часом. На Черкащині діють два кінотеатри, які переобладнані на сучасну систему кінопоказу. Активно впроваджується і зарубіжне стереокіно.
Іван Козленко, директор КП «Черкасиоблкіно»: «Іде дощ, ви сидите в залі, крісло трясеться, у вас уявлення, що ви входите в дійство».
Утім, проблем у ювіляра нині не меншає. Повноцінному розвитку кіномистецтва в області заважає слабка матеріальна підтримка.
Віктор Павліченко, заступник голови облради: «Бракує коштів, але треба вклонитися тим людям, які за копійки роблять все, щоб донести кіномистецтво в люди».
Анатолій Чабан, заступник голови Черкаської ОДА: «Потрібні і нові форми, наприклад, теж стереокіно, бо молодь до цього тягнеться, але головний плюс українського кіно – це змістове наповнення».
Незважаючи на це, область посідає одне із провідних місць в Україні за показниками кінообслуговування населення та збереження мережі. З кожним роком ростуть і фінансові показники за проведені кінопокази.