Із ідеєю – в люди. Так зробила громадська організація «Рідне місто Черкаси». Ще в липні вона ініціювала обговорення символіки міста. Тоді в ньому взяли участь історики, політики, громадські діячі, художники та дизайнери. Тепер настала черга решти містян. Щоб їм було легше зорієнтуватися в символах-претендентах, громадська організація «Рідне місто Черкаси» навіть випустила презентаційний диск. Першими його побачили студенти та викладачі Черкаського національного університету. Чайку, полуницю, козака чи шахівницю – що вони обрали, розкаже Вікторія Курченко.
Громадська організація «Рідне місто Черкаси» ще в липні зініціювала обговорення символіки міста. У результаті натепер за звання «Символ Черкас» змагаються чайка, полуниця, козак і шахівниця. У кожного «претендента» свої вболівальники. За чайку – музейники та громадські діячі. Історики підтримують козака, а владці – полуницю й шахівницю. Їхні аргументи зібрали журналісти телеканалу «ВІККА» у своїй програмі. Тепер вона на презентаційному диску громадської організації. Є там і її неформальний гімн. Автори – юнаки з гурту «Спів братів».
Першим цей диск презентують студентам і викладачам Черкаського національного університету.
Символом Черкас, на думку голови ГО «Рідне місто Черкаси», має стати чайка. Сергій Отрешко її стилізований образ пам’ятає ще з дитинства. Тоді «чайок» у вигляді емблеми «оселяли» на черкаських автомобілях.
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Та чайка, яка колись була зображена на наших автомобілях, ось на цьому диску. Я пам’ятаю цей символ із дитинства. Було чимало спроб відновити його в якомусь іншому ракурсі, але саме ось така чайка в колі над стилізованою хвилею найбільше, на наш погляд, вдала».
Віра Бойко, проректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Такий поетичний, легендарний образ, як чайка дніпрова, гідний того, щоб символізувати наше місто Черкаси».
Історик Григорій Голиш переконаний: символ міста має бути простим, влучним і однозначним.
Григорій Голиш, історик: «Чайка – менше символ печалі. Головне, що це символ динаміки, це політ, це перспектива, це одвічний символ».
Щоправда, 100 % підтримати чайку науковець поки не може. Питання в нього викликає неповторність цього символу. Мовляв, є чимало міст, які теж над Дніпром. У студентів – свої символи-фаворити.
Андрій, студент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Полуничка викликає усмішку, а чайка – це просто пташка. Вона особливих емоцій не викликає. Полуниця – це смачно, для здоров’я добре».
Катерина, студентка ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Найбільше сподобалося про шахову дошку. Але розумію, що це не буде так популярно. Про чайку теж дуже гарно. У мене в місті кажуть: «О, Черкаси, там Дніпро».
Роман, студент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Мені, звичайно, ближча чайка. Який із полуниці символ міста?! Це занадто, як на мене, і шахи також».
Із усіма символами-претендентами ближче ознайомитися незабаром зможуть усі охочі містяни. Громадська організація «Рідне місто Черкаси» подарує диски зі спеціальним дослідженням усім міським бібліотекам.