Новини на ВІККАВіККА-новиниШтрафи за сміття виросли у 20 разів

Штрафи за сміття виросли у 20 разів

-

- Advertisment -

Сміття за ціною золота оцінили українські екологи. З початку лютого за засмічену територію довкола магазину чи підприємства порушникам доведеться сплатити від 850 до 1700 гривень. Раніше – середній адміністративний штраф складав у десять разів менше. Фізичним особам за неправильне поводження з відходами також буде несолодко. Доведеться викинути з кишені від 340 до 1360 гривень. Нові штрафи – останній аргумент у намаганні екологів та правоохоронців зробити місто чистішим.

Сміттю – бій. Порушникам – великі штрафи. Відкупитися за забруднення міста символічним мізерним штрафом вже не вдасться.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «На фізичних осіб раніше було від 1 до 5 неоподаткованих мінімумів, що складало від 17 до 51 гривні, то тепер ці штрафи зросли від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів, то штраф вже складатиме від 340 до 1360 гривень».
Для юридичних осіб і того більше. З 51 та 119 гривень штраф виросте до 850, а то і до 1700 гривень. Є неприємні новини і для приватних підприємців.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «Приватні підприємці раніше кваліфікувалися як фізичні особи, сьогодні вони прирівняні до юридичних, тобто штраф буде складати від 850 гривень».
90% протоколів складають саме на приватних підприємців. Тут Черкаси лідирують. Для порівняння: якщо у Вінниці та Чернігові 2009 оштрафували по 400 осіб, то у нашому місті минулого року було

складено 1700 протоколів на суму 55 тисяч гривень. Екологи та правоохоронці вирішили викорінити у черкащан звичку відкупатися копійками за порушення, а головне – насміхатися над владою.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «Ми стикалися із конкретними заявами, що нам справді простіше заплатити 51 гривню, ніж витратити кілька тисяч на техніку і зарплату двірникам. Вони свідомо платили ці штрафи».
Підвищені штрафи чекатимуть і на любителів покурити у громадських місцях. Курців та тих, хто незаконно спалюватиме листя, штрафуватимуть на 340 гривень. Підставами для складання протоколу слугуватимуть два свідки, які зможуть підтвердити факт самоспалення листя та гілля.
Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Подзвонили сусіди в муніципальну інспекцію або в санстанцію – і ось результат: протокол!».
Чи збагатиться міський бюджет від таких новацій – у міськвиконкомі прогнозувати не беруться. Головне, аби місто стало набагато чистішим.
Олексій Педаш, департамент бюджетної політики МВК: «Накладання протоколу – це ще не означає, що фізичні особи та підприємці це сплатять до бюджету. Є суди, можливість оскарження».
Для повної чистоти – сміття ще й сортуватимуть. На папір, склобій, пластик тощо. Крім того, згідно із законом, кожен власник територій буде зобов’язаний укласти договір на вивіз сміття. Якщо він цього не зробить – отримає новий штраф у понад три сотні гривень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Держава не змогла продати оборонний завод у Смілі: названі причини

Фонд державного майна не зміг продати з аукціону будівлю державного підприємства «Оризон» у Смілі. Оголошений аукціон так і не...

У Черкасах жінка пограбувала потерпілу в під’їзді, погрожуючи ножем

41-річну жінку з Черкас затримано за підозрою у вчиненні розбійного нападу. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Злочин стався...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x