Повітря в Черкасах з приходом осені значно сіріє, але не через туман. Просто господарі наводять лад на своїх подвір’ях та городах. Вони спалюють опале листя та бур’ян. Дим, запах якого в багатьох асоціюється з осінньою порою, забруднює атмосферу в 150 разів більше, ніж автомобільні викиди. Чим черкасцям загрожує звичка восени палити опале дізнавалася і кореспондентка ВІККА-НОВИН Наталя Кириленко.
Черкасці вважають: найкращий спосіб позбутися опалого листя – спалити його. У приватних секторах міста, а також в окремих мікрорайонах, вечорами видно вогнища та відчувається запах диму. При спалюванні листя в атмосферне повітря потрапляють окиси вуглецю та азоту, – говорять лікарі. Вони негативно впливають на стан навколишнього середовища. Ці речовини спричиняють руйнацію озонового шару. А це призводить до того, що ультрафіолетові промені викликають алергічні реакції. Крім цього, з тліючого листя виділяється бензопрен, який здатний викликати у людини ракові захворювання.
Ніна Єгольнікова, завідувачка відділення комунальної гігієни міської СЕС: «А ще треба зазначити, що загострення йде таких захворювань, як бронхіальна астма, алергічні захворювання. Дуже страждають люди, які мають серцево-судинні захворювання».
Ігор Кіта, головний спеціаліст відділу інспектування муніципальної інспекції : «Листя, як ви знаєте, розвивається з квітня і опадає в кінці жовтня, в листопаді. Півроку воно, як губка, вбирає всі токсичні речовини».