Задля безперешкодних поїздок на передову волонтери вимушені узаконювати свою діяльність. Адже на цій ниві, задля наживи, що далі, то частіше промишляють псевдоволонтери. Доброчинці з Громадської організації "Волонтер Черкащини" вже більше місяця, як працюють офіційно. Хоч добрими справами займаються вже майже рік.
Вони працюють менше року. Та вже встигли побувати кілька десятків разів на передовій, доправити більше 30 тонн гуманітарки та допомогти родинам загиблих АТОвців. Під опікою "Волонтерів Черкащини" АЗОВці та 95-та аеромобільна бригада. Через появу останнім часом так званих псевдоволонтерів, кажуть, довелося офіційно задокументувати свою діяльність.
Микола Добровольський, керівник ГО "Волонтер Черкащини": "Багато є шахраїв, які використовують ситуацію задля власного збагачення".
Михайло Щербінін, член громадської організації: "Уже на передову просто так не приїхати. Ми маємо права працювати в правовому полі".
Офіційно зареєстрували діяльність – побільшало можливостей, кажуть волонтери. Тепер надають учасникам АТО ще й правову допомогу. Для цього створили свій юрвідділ. Щодень туди звертаються десятки громадян.
Тарас Щербатюк, юрист: "Це і трудові питання. Коли роботодавці звільняють людей, яких призвали на службу. Одне із головних питань – отримання земельних ділянок. Отримання статусу бойових дій".
Постійно лобіюють волонтери і питання надання черкащанам-АТОвцям пільги на комуналку, лікування та харчування. За сприяння керівника організації міськрада нещодавно виділила майже два мільйони гривень на допомогу бійцям, які перебувають на передовій. У планах домогтися виділення ще п’яти бюджетних мільйонів з програми розвитку міста на допомогу армії.