Свіжий погляд на життя очима майбутнього презентує черкащанам Художній музей. Саме там на 18 обласній виставці образотворчого мистецтва нині представлено понад 700 робіт маленьких талановитих митців з усієї області. Присвячена вона річниці з дня народження великого Кобзаря Тараса Шевченка. Головна особливість виставки – шалена дитяча енергетика та новий свіжий погляд на українську національну тематику. Побачити виставку на власні очі пропонує городянам Євгенія Гнєушева.
Малювання – один із перших засобів вираження на папері думок, уяви та фантазії. А дитяча фантазія, яка завжди випереджала можливості та навички графічної передачі навколишнього світу, і сьогодні дивує усіх.
Іван Фізер, заслужений художник України: «Я був просто вражений, коли зайшов до зали, просто відняло мову, світ Божий – як Великдень! Просто шалена дитяча енергетика».
Непідробна радість відкриття, розмаїття творчих тем та саме бажання творити захопили і інших відвідувачів виставки. Вони нарешті побачили те, що вже давно загубили у власному дитинстві – надзвичайну щирість.
Найголовніше ж, зізнаються юні таланти, що митці із досвідом по-доброму їм заздрять, адже маленького художника надихає усе, що є поряд.
Утім, успіх навчання образотворчому мистецтву кожного учня залежить від того, з яким настроєм він приступив до роботи, діляться секретом досвідчені митці. Вони впевнені: у 70% юних художників – велике майбутнє.
Іван Фізер, заслужений художник України: «Багато з них будуть митцями. Є певні тут речі, які вирізняються глибшим розумінням проблем мистецьких».
Юні таланти і самі готові до вічного пошуку художньої досконалості. Їх не лякають навіть довгі роки навчання та конкуренція серед митців.
Допомогти розвинути творчі здібності малечі не проти і дорослі. У Черкасах вже 32 роки діє художня школа, де навчають з малюків з 5 і до 18 років.
Людмила Веселова, директор дитячої художньої школи: «Приходять до підготовчого класу, який допомагає вступити до ВНЗ – до Києва, Харкова та Черкас».
Найкраще до цьогорічної вже 18 виставки образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання підготувалися таланти Умані, Драбова, Червоної Слободи, Звенигородки та Ватутіного. Утім, організатори виставки не забули відзначити теплим словом роботу кожного юного митця.