Шевченко – це модно. Таке твердження впродовж 2 тижнів доводили учасники всеукраїнського фестивалю «Шлях до Тараса». Інтелектуальні вікторини, пісенний і художній конкурси, театральна вистава та рок-концерт – так згадували Шевченка в Черкасах. Учасниками фестивальних заходів стали юні таланти з усіх регіонів України. Усього ж Шевченкіану відвідало близько 5 тисяч людей. Головна мета такого масштабного заходу, говорять організатори, – по-новому презентувати спадщину Кобзаря дітям і молоді, об’єднати їх навколо української ідеї. Деталі – в сюжеті.
Із 23 лютого по 9 березня в Черкасах відбувся перший мистецький фестиваль «Шлях до Тараса». З нагоди 199-ої річниці народження Тараса Шевченка у стінах палацу культури «Дружба народів» відгриміли культурно-мистецькі події. Однією з «родзинок» заходу став художній конкурс дитячих малюнків на Шевченківську тематику. Всього на адресу фестивалю надійшло близько 500 малюнків і декоративних творів із усіх областей України.
Людмила Веселова, директор Художньої дитячої школи ім. Д. Нарбута: «Ребята постарались выполнить в разных техниках свои произведения. Готовились мы где-то полгода. Все отнеслись с очень большой ответственностью, все старались, изучали, читали Кобзаря, смотрели картины и, в свою очередь, постарались изобразить».
Роботи переможців, а їх зо три десятки, стануть ілюстраціями подарункового видання «Кобзаря», що вийде друком наступного року, до 200-літнього ювілею Шевченка. Інтелектуальною складовою фестивалю стала вікторина на тему біографії й творчості Тараса Шевченка. У відбіркових турах брейн-рингу зустрілися 34 команди юних ерудитів із Черкаської, Тернопільської, Донецької та Луганської областей.
Переможцем фінальної гри стала команда «Лілея» Черкаської гімназії №9. Вона отримала в подарунок електронні книги.
Світлана Лис, голова журі фестивалю: «Таке велике товариство людей сьогодні знову прийшло до Тараса для того, щоби пізнати його, щоби відкрити його для себе. І якщо прийшли молоді люди, то це значить, що Україна росте, Україна є».
Утім фестивальні заходи – не тільки для дітей. 6 березня черкащани та гості міста мали змогу побачити театралізовану постановку «Гайдамаків» за участю Київського симфонічного оркестру та Чоловічої хорової капели імені Льва Ревуцького.
Яскравим фінальним акордом мистецького фестивалю став рок-концерт «Шевченко – це модно». На сцені палацу культури «Дружба народів» виступили відомі черкаські рок-гурти «Спів братів», «Майже друзі» та «Ефект метелика».
Сергій Бобров, музикант, фронтмен гурту «Ефект метелика»: «Коли ми почали над цим працювати, хотіли зробити так, щоби люди не розуміли, що це Шевченко. Я сподіваюся, це сучасно буде. Тому ми і робимо це, щоби молодь зупинилась на якусь хвилину, послухала – й захотілось їй перечитати Шевченка».
Концепція фестивалю «Шлях до Тараса» ґрунтується на оновленні образу Тараса Шевченка, його осучасненні. Організатори пишаються: за невеликий термін захід став усеукраїнським. Його підтримало й Міносвіти.
Валентина Жуковська, голова оргкомітету фестивалю «Шлях до Тараса»: «Я впевнена, що саме такими заходами ми можемо по-новому поглянути на спадщину Шевченка. Велика кількість дітей може визнати, що Шевченко є на сьогодні сучасний, актуальний і завжди є батьком українського народу».
Ідеї, реалізовані в рамках фестивалю «Шлях до Тараса», будуть використані під час масштабного відзначення 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка в наступному році.