Медики будуть із зарплатою. Принаймні до кінця цього року. Нагадаю, у бюджеті-2010 на момент його ухвалення бракувало майже три мільйони гривень на зарплату медпрацівникам. Завдяки економії, міським очільникам вдалося віднайти необхідні кошти. І депутати на вчорашній сесії проголосували за спрямування їх у галузь охорони здоров’я. Які ще важливі рішення для Черкас ухвалили міські обранці – розповість Вікторія Курченко.
На сесію депутати сходяться поволі. На початок засідання третина дипкорпусу відсутня. Мер зауважує: сьогодні на порядку денному багато важливих для міста питань. Зокрема, треба знайти кошти на зарплату медикам, на ремонт тепломереж, вирішити, як бути зі шкільними обідами.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Також важливі питання – залучення додаткових 5 млн. грн. на капремонт доріг, автошляхів. Тому я дуже просив би налаштуватися на конструктивну роботу для того, щоб всі питання ми встигли розглянути».
Депутат Матвєєв послухав мера… і зробив по-своєму. У затятого опонента Одарича на часі інша проблема. Ну дуже дошкулив пану Арію звіт міського голови.
Арій Матвєєв, депутат Черкаської міської ради: «Мер пишет, что после нас он хочет пойти в душ и «гарно відмитися». Что это за дела такие и о чем вы это пишете?»
Решта депутатів менш вразливі – і гнівні настрої Матвєєва не підтримали. Потому ще один опонент мера взявся показово захищати музичну школу. От тільки від кого – точно не знає.
Станіслав Сахно, депутат Черкаської міської ради: «30 місяців збираються реконструювати музичну школу. Що це за реконструкція? Виникає запитання: може знову в нас цю школу хочуть вкрасти. Може знову буде реконструкція під якийсь банк чи ще щось».
Сергій Одарич такі заяви Сахна спростовує. Роз’яснює: Черкаси приєдналися до європейського руху з енергозбереження.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «22 вересня на наше запрошення тут будуть представники європейських наукових організацій. Ні про які роботи мова не йде. Вони проведуть обстеження і дадуть нам через кілька місяців пропозиції».
Ці пропозиції стосуватимуться шляхів реновації історичних пам’яток. Тобто як продовжити існування цих будівель і звести до мінімуму втрати тепла. Потім депутати приступили до порядку денного. Працювали злагоджено недовго, застопорилися на питанні про комітети самоорганізації населення. Вони потребують фінансування у розмірі півмільйона гривень.
Віктор Білоусов, депутат Черкаської міської ради: «У мене є велика підозра, що ці гроші можуть піти на вибори».
Депутат Миколенко традиційно наполягає на нелегітимності комітетів.
Василь Миколенко, депутат Черкаської міської ради: «Ці організації, які нам намагаються підсунути профінансувати з міського бюджету, є громадськими організаціями. Ми не маємо права фінансувати громадські організації з міського бюджету».
Міський голова наголошує на необхідності фінансування КСНів. Мовляв, їхні очільники вже чотири місяці працюють задарма.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Це реальна робота, і ці люди без вихідних в наднормованому режимі працюють. А ви хочете їх позбавити навіть мізерної оплати за цю роботу».
Аргументи Одарича більшість депутатів переконали. У результаті – комітети таки отримали кошти. Потому міські обранці взялися знову вирішувати, як бути з двома нещодавно поновленими заступниками мера.
Сергій Тимофєєв, депутат Черкаської міської ради: «Мы прошлый раз пытались внести изменения в зарплату замов мера. Вот у меня ст. 103 КЗОТУ запрещает это делать. Надо предупредить за 2 месяца. То есть мы опять пытаемся нарушить закон Украины».
Економити на чиновниках і цього разу депутати не захотіли: залишили їм і надбавки, і премії. Зате проголосували за виділення майже трьох мільйонів гривень на зарплату медикам, понад півмільйона на поточний ремонт доріг і мільйон гривень на ремонт аварійних тепломереж, до яких під’єднані заклади освіти.