Міський очільник хоче, аби Будинок жалоби, що на Шевченка-Котовського, переїхав на інше місце. А саму будівлю – архітектурну пам’ятку – включити до комплексу дитячого парку та музичної школи. Проти такої ініціативи у "Комбінаті комунальних підприємств". Мовляв, 30 років будинок трауру нікому не заважав. До того ж навпроти – будують будинок жалоби приватники. Більше у матеріалі Юлі Доброскок.
Дитяча школа, дитячий парк, а між ними – Будинок жалоби. Така архітектурна комбінація вже кілька років не дає спокою міському голові Черкас Сергію Одаричу. Будинок жалоби, говорить, має змінити прописку. Мовляв, не діло хоронити людей у дитячому кварталі.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "З одного боку ми дітей маємо, а з іншого – сумні люди з пов’язками чорними, вінками. Це не правильно. Необхідно прощатися з людиною в хороших умовах. А будинок жалоби таких можливостей не дає. Тому що він маленький".
Світлана Вікторівна допомагає черкасцям проводжати в останню путь своїх рідних вже 27 років.
Світлана Запасна, працівниця Будинку трауру: "Зимою більше процесій. Наприклад сьогодні буде 2. Вчора було 3
Звістка про те, що Будинок жалоби хочуть перенести заради дитячого комфорту жінку застала зненацька.
Світлана Запасна, працівниця Будинку трауру: "Ніхто не жалівся. Ніхто. Ні зі школи, ні з парку. Ніхто нам ніколи нічого не говорив…"
Працівниця Будинку жалоби каже: діти прощань із покійними не бачать. Бо вид на церемоніальне подвір’я скрізь закритий. Та й жалобні ноти тут нечасті. Оркестри замовляють нині дуже рідко. У музичній школі, що розташована поруч, відеокамери соромляться. Та поза нею говорять: жодних нарікань ні від дітей, ні від батьків не мають.
Думки ж черкасців різняться. Галині Миколаївні, яка живе неподалік, імпонує мерова ідея.
Галина Івжич, жителька м. Черкаси: "Непогано було б його звідси перенести. Я тут також хоронила. Осадок остається. Але немає місця іншого. Якщо є місце інше – то краще переносити".
А ось Надія Іванівна категорично проти переїзду "траурного".
Надія Душко, жителька м. Черкаси: "Він найзручніший. Ми сьогодні прийшли усе оформили тут і столову, і могилу,все до грама".
До того ж, додає жінка, не зрозуміло, чому ця будівля стала поперек горла владцям. Адже навпроти старого будинку жалоби облаштовують новий. Та ще й приватний.