«Різдвяна Коляда» зібрала в Черкасах аншлаг. У неділю в місті вперше відбувся фестиваль із однойменною назвою. До Черкас колядувати, щедрувати та віншувати приїхали гості зі Львова. Компанію на сцені їм склали місцеві колективи. От тільки побачити дійство наживо – змогли далеко не всіх охочі. Зал філармонії виявився затісним для шанувальників різдвяних колядок. А от на площі, де потому розпочалися народні гуляння, вже було роздолля для відпочивальників, розповідає Вікторія Курченко.
Прийшов за чверть години до початку – лишився по той бік дверей. Люд на «Різдвяну Коляду» почав сходитися завбачливо – ще о третій. Решта – безуспішно штурмували двері. Організатори, не зволікаючи, почали просити вибачення.
Валентина Шепецька, начальник управління культури та туризму МВК: «На жаль, трішки ми не врахували, що цей зал (на 800 місць) не зможе вмістити всіх охочих черкасців».
Аншлаг не дивує гостю зі Львова. Ірина вдванадцяте організовує там фестиваль «Велика коляда». Щоразу храм, де він відбувається, розповідає жінка, заповнений ущент. Хоч і формат тамтешнього фестивалю дещо інший.
Ірина Мельник, голова оргкомітету різдвяного фестивалю «Велика Коляда» (м. Львів): «У нас від Різдва, починаючи від 7 січня, щороку по-різному, іноді 1 лютого відбувається завершальний гала-концерт. І відповідно, щовечора сольні концерти творчих колективів».
Те, що у львівського фестивалю з’явився черкаський побратим, пані Ірину тішить. Каже, старт «Різдвяної Коляди» – більш, аніж вдалий.
Ірина Мельник, голова оргкомітету різдвяного фестивалю «Велика коляда» (м. Львів): «Ми на перших порах не мали особливо підтримки міської ради. Це все відбувалося силами церковної громади. Тобто ми такої підтримки не мали. Відповідно, це не було настільки помпезно!».
На сцені місцеві та приїжджі колективи без зупину змінюють один одного. Глядачі не відводять очей.
Ідейний натхненник фестивалю – отець Юліан – каже: “Різдвяна Коляда” перевершила всі його сподівання.
Отець Юліан, настоятель парафії Української греко-католицької церкви: «Люди зрозуміли, що Різдво є для того, щоби можна було колядувати. Люди побачили, що колядки – це не тільки «Добрий вечір тобі» та «Нова радість стала». І те, що побачили, – далеко не все, може, навіть не 5 % того всього, що є».
А решту, обіцяє міський голова, черкасці таки матимуть нагоду побачити. Правда, згодом.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Я абсолютно переконаний, що це буде відбуватися щороку і щороку буде розростатися. Я думаю, що це неминуче призведе до збільшення кількості днів, можливо, це буде тривати кілька тижнів навіть».
Вікторія Курченко, кореспондент: «Поки у філармонії колядують і щедрують на сцені – через дорогу, на площі, вже гріються біля святкової ватри. Тут «Різдвяна Коляда» просто неба».
Святкувальників частують пряниками та глінтвейном. Повсюди лунають щедрівки та колядки. А на сцені – Різдвяний вертеп.
Черкащанка: «Понравилось… Было про Исуса Христоса».
Черкащанин: «Я сам із мальовничого краю – Прикарпаття. Душа радіє, що підтримують тут таку традицію. Бо за 4 роки, що я тут живу, в Черкасах не було таких традицій. А зараз підтримують – дуже добре».
Співали пісень і водили хороводи на площі до пізнього вечора.