Питання реорганізації РЕУ знову в центрі уваги. Місяць тому на сесії міськради Сергій Одарич оприлюднив результати перевірки контрольно-ревізійним управлінням Департаменту бюджетної політики діяльності РЕУ. Виявлені порушення сягали мільйона гривень. Відтоді в місті не вщухають суперечки, що робити з комунальною галуззю. Міський голова переконує: вихід – це реорганізація РЕУ. Замість семи потрібно залишити лише три управління. Чи переконав він у цьому депутатів міської ради – знає Вікторія Курченко.
Ще до початку розгляду питань порядку денного запеклий опонент міської влади Василь Миколенко вдається до погроз, аби питання про ліквідацію РЕУ взагалі на сесії не розглядали.
Василь Миколенко, депутат міської ради: «Я попереджаю персонально кожного з Вас про кримінальну відповідальність за голосування по цих питаннях».
Мовляв, черкаська міська рада взагалі нелегітимна, тому будь-які рішення ухвалювати не має права. Депутатів такий аргумент не переконує. Потому бютівці, регіонали та комуністи теж висловлюють свій протест проти реорганізації РЕУ.
Віктор Білоусов, депутат міської ради, КПУ: «Фракція вважає пропозицію виконкому про ліквідацію сімох РЕУ і створення трьох поспішною, до кінця невивченою, а значить необґрунтованою і на сьогодні незаконною».
Аби переконати депутатів в доцільності реорганізації, прихильники такого рішення застосовують важку артилерію – звіт депутатської тимчасової контрольної комісії з перевірки діяльності РЕУ. Її створено ще на попередній сесії для того, аби підтвердити чи спростувати інформацію, оголошену мером міста, щодо порушень ремонтно-експлуатаційних управлінь.
Василь Маринкевич, секретар міської ради: «Керівництвом КП РЕУ-2 в процесі фінансово-господарської діяльності протягом 2008 – 2009 років здійснено низку грубих порушень чинного законодавства, рішень міської ради та виконавчого комітету, на які дієво повинні відреагувати правоохоронні органи».
Заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Дзюба нагадує депутатам про плюси реорганізації.
Андрій Дзюба, заступник міського голови: «Давайте ви вийдете і скажете людям, що ви не хочете, щоб вони платили меншу квартплату, що давайте утримувати людей, які не знають, чим займатися. Якщо ми скоротимо кількість керівників, то, я думаю, ті керівники, які будуть поставлені, їм буде роботи стільки, що вони не встигнуть красти, вони будуть працювати».
Обговорення за часом б’є всі рекорди – триває більше чотирьох годин. Потому – поіменне голосування. Лише двадцять дев’ять депутатів проголосували «за». Цього виявилося недостатньо для ухвалення рішення. Утім, після обідньої перерви депутати ще раз повернулися до розгляду питання. Цього разу «за» проголосувало вже тридцять три народних обранці. Відтак реорганізації РЕУ оголошено зелене світло.