Новини на ВІККАВіККА-новиниРай для браконьєрів – Липівський заказник – під цілодобовою...

Рай для браконьєрів – Липівський заказник – під цілодобовою охороною рибінспекторів

-

- Advertisment -

Їм ані морози, ані шторм не страшний. Браконьєри не дають рибоохоронцям й хвилини спочинку. У цей період рай для любителів незаконної ловлі – Липівський заказник, що на Золотоніщині. Там традиційно зимує маточне поголів’я риби. Та чіпати її рибалкам не можна не тільки зараз, а й увесь рік. Браконьєрам погрожують штрафами та навіть кримінальною відповідальністю. Утім, це все їх мало лякає, стверджує кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко. Вона разом із рибоохоронцями полювала на любителів забороненої ловлі.


Івдень, і вночі рибінспектори патрулюють Липівський заказник. Охороняти є що. Площа аж сімсот п’ятдесят тисяч гектарів. Риби тут у цей період – хоч греблю гати.
Юрій Трофименко, начальник оперативної групи головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Готуються до нерестового періоду, стоять, нагулюють ікру собі на відпочинку. Тут течії такої немає, як по Дніпру, ториба вся сюди заходить».
Тутешні зимувальні ями приваблюють не лише рибу. Сюди звідусіль з’їжджаються любителі хорошого кльову. Дарма, що незаконного.
Інспектор і порушник: «Ви знаєте, що ви знаходитеся в Липівському заказнику? – Нєт, не знаю. – Не бачите, що аншлаги стоять? – Нєт».
Порушник із рибінспекторами сперечатися не став. Провину таки визнав – штраф сплатив. За незаконну риболовлю світить мінімум сто сімдесят гривень плюс збиток, завданий водному господарству. Такі штрафи мисливців за рибою не лякають.

Юрій Трофименко, начальник оперативної групи головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Оно ще одинчовен стоїть. Бачте, ще оно три, ще на підході човен».
Це ще мало, говорить рибоохоронець. Коли штиль, то тут до п’ятнадцяти човнів за раз можна нарахувати.
Рибінспектори та водна міліція: «Шо, охороняєм? – Канєшно. – Нема ніде нікого? – Та нема, холодно, замерзли».
Водні міліціонери таки добряче замерзли. Не добачили, що за кількасот метрів від них – браконьєри. Помітивши катер рибінспекторів, ті чимдуж кинулися навтьоки.
Тікай – не тікай, говорять рибінспектори, як не на воді, то на суші порушники таки попадуться. В охоронців водойм ще й пости на довколишніх причалах. У Липівському заказнику рибу ловити заборонено весь рік. Та зимувальні ями є не лише тут.
Юрій Трофименко, начальник оперативної групи головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «В нас зимувальні ями йдуть від урочища Красне, навпроти Річкового порту, Силікатний завод і до Дахнівської річки. Це десь приблизно навпроти «Дзержинця», де лов риби з 1 грудня до запрету нерестового періоду заборонений».
Рибоохоронці вже склали понад сто шістдесят протоколів. Проти незаконослухняних рибалок порушені навіть кілька кримінальних справ.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські спортсмени здобули першість на чемпіонаті України з кікбоксингу WAKO

З 12 по 15 вересня в Тернополі пройшов чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед ДЮСШ та спортивних клубів. Про...

Як голосували депутати Верховної Ради від Черкащини за підвищення податків (РЕЗУЛЬТАТИ)

Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за підвищення податків в Україні. Як голосували депутати від Черкащини, дізналися журналісти...

Цікаве:

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...

Ультрафільтрація: новий рівень очищення води

Проблема якості питної води стає дедалі актуальнішою для багатьох...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x