Історія новорічної іграшки. Її представили нещодавно у столиці України. У Музеї іграшки новорічні прикраси на будь-який смак: і витинанки, і паперові янголи, і дзвіночки. Усе – зроблене власноруч, аби створити неповторну атмосферу домашнього святкування Нового року.
У Музеї іграшки новорічні прикраси на будь-який смак. Організатори виставки вирішили не лише представити всілякі святкові вбрання, але й надихнути українців робити прикраси для ялинки власноруч.
Людмила Мартинюк, співробітник музею: «Сьогодні ви можете ознайомитися, здавалося б, із дуже несподіваними пропозиціями, які допоможуть зробити свято родинної ялинки неповторним. Тому що такої ялинки, яку зроблять мама, тато й діти, ні в кого не буде».
Одні з перших ялинкових іграшок – дрезденки. Робили їх із паперу, тому були доступні всім. Паперові ангели виготовлялися в техніці літографії. Дана разом із мамою створюють новорічні іграшки. У хід іде будь-який підручний матеріал.
Дана Орро, майстриня: «Взяли щось у руки й думаємо, що з цього може вийти. І крутимо. Що виходить – виставляємо сюди. Що не дуже – відкладаємо ідею на потім».
А ці фігурки прийшли з 15-16 століть. Черниці виготовляли подібні з соломи, яку накручували на перо.
Ольга Чугунова, студія «Паперові кучерики»: «У нас зручний інструмент, який дозволяє накручувати цю смужку картону на паличку і робить цей процес дуже простим і цікавим для діточок».
Майстер традиційного народного мистецтва Людмила Проценко пропонує звернутися до українських традицій і прикрасити будинок паперовими витинанками, як колись це робили в селах.
Людмила Проценко, майстер традиційного народного мистецтва: «Текстилю не було, бо на селі бідували. А українки завжди були від природи дизайнерами, їм хотілося прикрасити будинок».
Тут кожен може обрати свій спосіб прикрашання будинку. Головне, говорять організатори, – готуватись до зустрічі новорічних свят усією сім’єю.