Візит до Оршанця. Прикордонники показали журналістам, як готують охоронців українських меж. Екскурсію навчальним центром «Оршанець» військові організували на честь прийдешнього Дня журналіста. Акулам пера прикордонники продемонстрували надсучасну техніку, умови, в яких живуть курсанти, власний музей бойової слави та навіть провели для кореспондентів вогневий урок.
Знаний у всьому світі навчальний центр «Оршанець» на день відчинив свої двері для громадськості. Тут за шість місяців навчання курсанти, серед яких п’ята частина – дівчата, опановують прикордонні дисципліни, гуманітарну, психологічну та фізичну підготовку. З перших днів служби майбутні прикордонники отримують заробітну плату – 1200 грн. Мешкають вони в гуртожитку, що більше нагадує готель.
Марина Шаповал, курсант навчального центру «Оршанець»: «Добре обладнані гуртожитки для проживання, режим нормальний. Ми вже призвичаїлися. І є вільний час для себе, для навчання».
Наразі в Оршанці навчається близько 7 сотень курсантів. Олексій приїхав до Черкас із Сумської області. Юнак уже встиг побувати в багатьох країнах. Каже, спеціально повернувся додому, щоб захищати українські кордони.
Олексій Удод, курсант навчального центру «Оршанець»: «Умовитутбездоганні. Тут велика база знань. Офіцери діляться з нами своїм досвідом служби за кордоном, на кордоні. Я вважаю, що цей досвід буде добре впливати на нашу подальшу службу».
Позитивно впливають на службу й умови, в яких навчаються курсанти. Адже класи центру обладнані за останнім словом техніки – інтерактивними дошками, сотнями приладів, які використовують найсучасніші прикордонні служби світу. За допомогою цих пристроїв визначають справжність документів і перевіряють речі мандрівників на наявність радіоактивних матеріалів. Викладачі центру є позаштатними лекторами впливових міжнародних організацій, зокрема й МАГАТЕ.
Олександр Гаркуша, помічник начальника навчального центру «Оршанець» із міжнародно-представницької роботи: «Ми активно співпрацюємо з країнами Північної Америки – Канадою, США, з їхніми навчальними центрами. Співпрацюємо як у площині навчання, так й обміну досвідом. Центр унікальний за своїм оснащенням, умовами навчання, проживання».
Журналістам також продемонстрували пересувні мобільні комплекси, на яких проходять підготовку майбутні прикордонники, кожен із яких вартує кілька мільйонів гривень. Ці пристрої дозволяють відслідковувати та фіксувати дії порушників кордону. Також майстрам пера показали бібліотеку та багатий експонатами музей Державної прикордонної служби. Наостанок фахівці навчального центру провели для журналістів вогневий урок.