Правовий лікнеп. КВУшники допомагають людям захистити свої громадянські права. Черкаські представники Комітету виборців України пішли в народ: досліджувати, як дотримуються прав людини в сільській місцевості та з якими проблемами найчастіше cтикаються тамтешні жителі. Результатом роботи став посібник для соціально вразливих верств населення «Захисти свої громадянські права». У ньому вміщені зразки скарг, заяв, клопотань, а також – контактна інформація судів, органів державної влади, МВС і СБУ. Більше розповість Ольга Скорик.
Як у місті, так і на селі люди мають право на захист, переконані представники Черкаської обласної організації Комітету виборців України. Впродовж кількох місяців вони моніторили ситуацію в Кам’янському та Чигиринському районах – найдепресивніших, на погляд експертів. Вивчали основні проблеми юридичного захисту людей сільської місцевості. Висновки не втішні.
Сергій Пасічник, заступник голови Черкаської обласної організації КВУ: «Останні півтора року я веду юридичний прийом громадян у нас в організації. Можу сказати, що насправді ця ніша юридичного захисту громадян, як ота чорна дірка на обкладинці, абсолютно бездонна. Люди, які до нас звертаються, таке враження, ніколи не чули ні про заяви, ні про скарги і т.д. Приходять із такими каламбурними питаннями, що просто диву дивуєшся».
Аби виправити масову неосвіченість, особливо на селі, КВУшники влаштували юридичний лікнеп. Щоправда, не наживо, а наочно. Підготували спеціальний посібник «Захисти свої громадянські права». У книзі вміщена найпотрібніша практична інформація. Як-то зразки позовних заяв, скарг і клопотань.
Сергій Пасічник, заступник голови Черкаської обласної організації КВУ: «Перша частина – зразки різних документів, інформація про судовий збір, інформація про Європейський суд із прав людини тощо».
Другий розділ присвятили контактній інформації. Зокрема, в посібнику автори подають адресу президентської приймальні та Кабміну, реквізити судів різного рівня – від районних до Верховного. У посібник увійшли й приклади найуспішніших адвокасі-кампаній. Його поширили безкоштовно в піддослідних, Чигиринському та Кам’янському, районах. Профінансував такий лікнеп міжнародний фонд «Відродження». Щоправда, наклад видання – усього тисяча примірників.