2, 3 млн. тонн збіжжя черкаські аграрії запланували виробити цього року. Губернатор Сергій Тулуб вважає, що область має достатньо ресурсів, аби зібрати не менше 3 мільйонів тонн. Утім, агрономи, які безпосередньо працюють на землі, про урожай поки не говорять. Нині активно триває посівна. Сільгоспвиробники закінчили підживлювати озимі та сіяти ранні ярі культури – овес, ячмінь та пшеницю. Область повною мірою забезпечена якісним насінням, паливно-мастильними матеріалами та мінеральними добривами. Свіжі новини з полів від наших кореспондентів – у в сюжеті далі.
Аграрії села Леськи вже 2 тижні, як в полі. Агроном Микола Рідченко оглядає озиму.
Микола Рідченко, агроном ТОВ « Агро-Старт: «Коренева система нормальна. Є певні зараження, але нічого страшного не бачу».
Озима пшениця – задовільна. А от озимий ріпак доведеться пересіяти. 40 % площ загинуло в результаті несприятливих погодних умов.
Така ситуація майже по всій області. Сільгоспвиробники пересівають площі ярим ріпаком. Сьогодні на полях завершують підживлення озимих та висівають ранні ярі культури.
У цілому область забезпечена якісним насінням, мінеральними добривами та паливно-мастильними матеріалами. У селі Чорнявка пальне економлять завдяки нульовому обробітку ґрунту.
Василь Павліченко, агроном СТОВ «Нива»: «Нульовий обробіток ґрунту має такі переваги: економія. Коли пізно сіють, то допомагає зберегти вологу в ґрунті».
Для цього сільгоспвиробники придбали сучасну сіялку і вже 2 рік обходяться без оранки.
Згідно з агрономічним планом області, аграрії вирощуватимуть традиційні культури. У цьому господарстві, окрім сівозмін, враховують і цінову політику. Сіють вигідні культури.
Незважаючи на сувору зиму, сільгоспвиробники сподіваються отримати врожаї не гірші, ніж минулоріч.