Понад дві сотні талановитих дітей Сміли змушені вчитися співам та грі на гітарі у холоді та під дірявим дахом. Там буквально по швах розходиться одна з найкращих музичних шкіл області. Хто у цьому винен – у сюжеті далі.
За 40 років зі стін цієї школи вийшли сотні талановитих музикантів. Утім, вже скоро її двері можуть зачинитися. Адже приміщення перебуває у вкрай аварійному стані.
Третину свого віку 15-річна Аліна займається співами. Кілька тижнів тому дівчинка привезла гран-прі з міжнародного фестивалю, який проходив в Києві. Школярка зізнається – мріє стати професійною співачкою.
Аліна Кузьміна, учениця школи: "Я люблю дуже співати і мені подобається займатися вокалом, я можу в музиці передати свої відчуття, відкрити свою душу".
Розділяє любов до музики і викладачка Ганна. Жінка зізнається – виховувати таланти нескладно. Аби не спартанські умови.
Ганна Ярошенко, викладач вокалу: "Одягнені часто працювали. Якщо працюємо з голосовими зв’язками, це дуже небезпечно для дітей, хворіли дуже часто, і дітки хворіли, і я хворіла".
Ігор Бабаков, директор музичної школи № 2: "Криша вже десять років у нас тече, в каструльки і везде, такі утворилися у нас тріщини".
Тріщини на стінах, розбиті вікна і холод. В таких умовах тут вчаться понад дві сотні юних музикантів. Вчителі-ентузіасти вже втомилися робити косметичний ремонт власним коштом. Тож, батьки дітей почали пошук меценатів для порятунку будівлі, яка не бачила ремонту чверть століття.
Микита Моісеєв, батько учня музичної школи: "Ми готові шукати гроші, ну, скажімо, є благодійний фонд, є різноманітні біржі благодійності, вони є не тільки в Україні, це можна на європейські майданчики подавати проекти".
Утім, навіть якщо спонсор і віднайдеться, жаліються батьки, ремонтувати школу ніхто не дозволить. Адже заклад і досі не отримав висновків архітектурної експертизи, зробленої ще минулого року.
Ігор Бабаков, директор музичної школи № 2: "Відділ культури заплатив аванс. Інститут зробив цю експертизу, але ж повністю не розраховано за цю експертизу, ми не маємо можливості забрати повний об’єм пакет цих документів".
У мерії кажуть: за експертизу сплатити ще минулого року. Утім, ремонтні кошті заблокувало держказначейство.
Юрій Студанс, заступник міського голови м.Сміла: "В кінці року минулого десь 1,4 млн., це кошти, які були оплачені, профінансовані нами по ремонтам, вони нажаль не пройшли в казначействі, в кінці року ці суми були зняті і перейшли вільним залишком на 15 рік.".
На капітальний ремонт школи, зізнаються у мерії, грошей немає. У цьогорічний бюджет розвитку міста закладено усього 2 мільйони гривень. А реставрація школи, за попередніми підранками, потягне на третину цієї суми.