У Черкасах відбувався музично-поетичний фестиваль «Вголос». Напередодні Дня Незалежності його організувала одна із книгарень міста.
На площі біля філармонії молодь декламувала класику, а також власні твори. А черкаські музиканти грали акустичних пісень.
Ольга Касьянова, ведуча фестивалю «Вголос»: «Я знаю, що в нас раніше був літературний фестиваль. Багато років тому. Але через певні причини цей фестиваль накрився «мідним тазом». Але я знаю, що на нього був попит і було дуже багато людей, яким він подобався. А сьогодні це спроба реанімувати традицію створювати вечори, літературні фестивалі та дійства».
В інших містах такі фестивалі – звичне явище. Натомість у Черкасах відбуваються лише маломасштабні літературні події, бідкаються організатори. Хоча в місті чимало людей, що цікавляться поезією або ж самі її пишуть. Саме тому творці фестивалю вирішили всіх об’єднати й представити їхню творчість на широкий загал.
Наталя Прокопчук, організатор фестивалю «Вголос»: «Це і популяризація літератури, і популяризація музики та просто української культури. І можливість молодим авторам проявити себе, показати аудиторії широкій. Любка Дереша запросили. Він відразу погодився. Це було дуже приємно. Людина абсолютно відкрита до спілкування».
Гість фестивалю, київський письменник Юрій Рудницький, у Черкасах не вперше. Каже, такі заходи дуже любить і завжди намагається презентувати слухачам нові твори.
Юрій Рудницький, письменник: «Для будь-якої людини креативної, яка щось придумує, – це завжди можливість поділитися своєю творчістю із собі подібними і, звичайно, випробувати свої нові речі на широкій публіці, як це сприйматиметься».
Олексій Юрін, поет: «Це дуже круто, тому що ти можеш продемонструвати свою творчість, нею з людьми поділитися. Тому, думаю, було б чудово, якби таких фестивалів було набагато більше».