Із 1 квітня рибалкам до риби зась! На Черкащині розпочинається двомісячник із охорони риби в період нересту. Заборона на вилов триватиме з 1 квітня по 10 червня. Для спортивного та любительського лову риби на час нерестової кампанії головне управління Держрибохорони в Черкаській області відводить спеціальні ділянки. Їх перелік уже оприлюднено у ЗМІ. Чи ознайомилися з місцями законного лову черкаські рибалки – дізнавалася Марина Лук’яненко.
Дядько Василь – рибалка досвідчений. Сюди, на своє улюблене «рибне» місце, чоловік приходить ледь не щодня.
Василь, рибалка: «Буває таке, що улов є, буває, що нема. Багато від погоди залежить. Як сонце, то інколи гірше ловиться, ніж коли хмарно»».
З 1 квітня рибалкам на цю ділянку Кременчуцького водосховища – зась. Дядькові Василю доведеться змінити місце риболовлі з «улюбленого» на «спеціально відведене». Серед таких – дренажний канал мікрорайону «Дахнівка», ділянка від нижньої межі річкового порту до кінця території дачного кооперативу «Дніпро», район села Сагунівка від острову «Кучугури» до риббригади та інші.
А доки рибалки змінюють місце дислокації, місцеві іхтіологи перевіряють рибу на готовність до нересту.
Марина Білоніг, провідний іхтіолог: «Із щуки беремо пробу для визначення її плодючості та віку. Дані надсилаємо в Інститут рибного господарства України. Потім нам дають ліміт на водосховище на наступний рік».
За рівнем води та температурою у водосховищі в контрольно-спостережному пункті села Сокирне спостерігає Ганна Прокопівна. Спеціаліст запевняє: наразі гідрометеорологічні умови є сприятливими для нересту.
Ганна Дорофенко, спостерігач гідрометпоста: «Уже півметра прибуло води. Останнім часом поступово прибуває вода, немає різких перепадів. Риба йтиме на луги і відкладатиме там ікру».
Щоправда, природних риборозплідників усе менше. Гектари нерестовищ цієї весни через недбалість відпочивальників перетворилися на згарища. Держрибохорона застерігає любителів природи: із вогнем – не жартувати!
Юрій Трофименко, начальник оперативної групи головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Нерестилища, які ми бачили, вигоріли. Риба туди більше не піде на нерест, доки не виросте нова трава, новий субстрат. А туди і соми заходили, і сазан».
Проведення двомісячника з охорони риби в нерестовий період традиційно висуває рибалкам обмеження лову та специфічні вимоги. Про які, за словами головного іхтіолога Держрибохорони області Андрія Зінченка, нагадати вкотре – не зайве.
Андрій Зінченко, начальник іхтіологічного відділу головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Любительське рибальство проводять із берега, на 1 вудку або на спінінг. Гачок не повинен перевищувати 10 розмір, добова норма 3 кг на 1 рибалку».
Порушення цих норм каратимуть, згідно з чинним законодавством.