Тридцять годин під крапельницею та два дні реанімації довелося пережити півторарічній уманчанці. До рук лікарів вона потрапила після щеплення АКДС. Рятуючи свою доньку, багатодітна мати зіткнулася з байдужістю лікарів дитячої інфекційної лікарні та людьми з великої літери – в реанімації районної лікарні. Подробиці – в сюжеті далі.
Півторарічній уманчанці Марійці мали зробити планове щеплення. Нічого не віщувало біди. Спочатку все йшло за планом. Та ввечері в дитини підвищилася температура. Жарознижувальні результату не дали. Вночі викликали швидку, яка завезла матір із дитиною до міської дитячої інфекційної лікарні. Але там почалися проблеми – спочатку довго не відкривали, потім сказали платити за ліжко.
Алла Даненко, мати: «Черговий лікар став нас оглядати, послухав. Сказали, що в нас ангіна, ніякої пневмонії не виявили. Потім запитали, яка в нас приписка. Я кажу, що приписка сільська, але я проживаю тут, у мене троє дітей, усі в міській поліклініці на дільниці. Вони сказали, що їм це нецікаво. Мовляв, ви – сільська, будете платити по 45 гривень за ліжко-місце».
А ось у районній лікарні, куди довелося везти донечку, Алла Даненко побачила зовсім інше ставлення.
Алла Даненко, мати: «Прийшов лікар-інфекціоніст. Подивився, каже, що в інфекційну немає чого класти. Викоикали Адольфівну, якій я дуже вдячна. Вона каже: дитина у вас ще трошки і все, в реанімацію! Швидко! У мене забрали дитину, поставили крапельницю, завели в реанімацію, зробили знімок. Підтвердилося, що в нас пневмонія».
Поспілкуватися з лікарями районної лікарні та з’ясувати, чи не щеплення стало причиною важкого стану, не вдалося.
Аліна Соболенко, чергова медсестра: «Я перепрошую, завідувач дитячого відділення не може з вами зустрітися, до нас поступила до приймального відділення тяжка дитина. Вона зустрітися з вами зараз не може».
Громадські організації міста заявляють: проблеми зі щепленнями в Умані виникали вже неодноразово. Усе – через неякісні вакцини, вважають активісти. Вони навіть зверталися до прокуратури.
Валерій Кислинський, голова Ради громадських організацій: «Це відповідь прокурора, який добросовісно, зіславшись на всі наші вказані документи, протоколи, накладні, зробив висновок, що все в Умані чисто та прозоро. Минув певний час, ми переконалися, навіть сьогодні, вчора, позавчора, що вакцини недійсні. Як вказували в листах, що навіть медики підтверджували».
У самій дитячій інфекційній лікарні спілкуватися з журналістами не захотіли. І відправили до головного інфекціоніста Умані. Але виявилося, що головний лікар і лікар, що приймав дитину, у відпустках.
Раїса Мельник в.о. головного інфекціоніста Умані: «Інформація щодо причини негоспіталізації дитини в інфекційне відділення буде дана, коли лікар, який займався дитиною, і головний лікар вийдуть із відпустки. Тут усе це проаналізуємо, і буде певний результат».
Нині мати маленької Маші подала скаргу до прокуратури. Проте і цей випадок може залишитися без уваги. Бо в міській санстанції зафіксований факт потрапляння дитини до реанімації пояснюють просто: винна пневмонія, а не щеплення.