Черкаські школи – "під прицілом" надзвичайників. Усе – через нещодавно погорілу 12-ту школу. На безпеку рятувальники протестували усі навчальні заклади. Резюмують: школи – з вогнегасниками, педагоги – з інструктажем. Втім, мають і занепокоєння. Яна Федоровська продовжить тему.
Ця пожежа у 12-ій школі не на жарт переполошила черкаських батьків. Хоч масштаби невеликі, та, якби вчасно спрацювала сигналізація, – і їх могли б уникнути. Олена має сина. Він – майбутній одинадцятикласник. Тепер жінка турбується за безпеку своєї дитини.
Олена, мати учня: "Дуже стурбована, дуже хвилююсь, тому що наші діти проводять тут більше часу, щоб вони знали, як себе вести в таких випадках, щоб були впевнені, що вони йдуть сюди і все буде добре. Щоб школа відповідальна була"
З іншими наляканими батьками йде до директора школи. Перевірити школу на протипожежну готовність.
Віталій, батько: "Коли почув по телебаченню, що є такі випадки, хотілося б побачити чи почути, чи наша школа підготовлена до цього процесу"
Сполоханих батьків директор гімназії веде на екскурсію. Спершу показує дзвінок. В одній із небагатьох шкіл тут він електронний. У разі потреби, евакуюватимуть учнів за розробленими планами. Школа має власний рятівний "арсенал".
Алла, заступник директора гімназії № 9 з АГЧ: "На пожежному щитку ну що, вогнегасники повинні бути, як положено, відро конусне, сокира пожежна, вагон, лопата. Весь комплект"
Демонструють вогнегасники. Їх тут майже два десятки.
Також мають індивідуальні засоби захисту. Хоч арсенал чималий, каже директор, та мріє ще й про сучасну протипожежну сигналізацію.
Ірина Топчій, директор гімназії № 9: "Це те, що коштує великих грошей, і жодна школа в місті встановити своїми силами пожежну сигналізацію не може. Ні батьківськими коштами, ні власними. В цьому напрямку ми можемо сподіватися тільки на міську владу"
Для цього чиновники під затверджену програму безпечного навчання мають закласти кошти на встановлення обладнання. На кожну школу необхідно близько трьохсот тисяч гривень.
Олег Роскопін, депутат міськради ("Партія Вільних Демократів"): "Цьому питанню треба приділяти увагу у всіх закладах, де є скупчення людей. Це і школи, і заклади охорони здоров’я. За нашої ініціативи буду піднімати це питання на комісії з питань охорони здоров’я, щоб це питання розглянули ми. Ми хочемо послухати наслідки цієї пожежі, що сталася і вислухати фахівців"
Рятувальники кажуть: на дофінансування не сподіваються, йдуть за власним робочим планом. Хоч до навчального сезону ще місяць, в освітніх закладах вже проводять пожежні перевірки.
Андрій Хижняк, начальник Черкаського міського відділу управління ДСНС: "Основні моменти, на що звертають інспектори, це шляхи евакуації, стан електрогосподарства, забезпечення протипожежними засобами, інвентарем. Також інструктуються вчителі, технічні працівники"
Через нестачу протипожежних сигналізацій, батькам поки залишається сподіватися лише на розсудливість дітей, підготовленість вчителів та оперативність рятувальників.