Дах, що тече, грибок у квартирах та під’їзді, аварійна електропроводка. Із такими проблемами вже понад 10 років живуть мешканці будинку, що на Пилипенка, 10. До 2003 року багатоповерхівка була на балансі товариства «Обрій». Коли ж воно збанкрутувало, будинок виявився нікому не потрібним. Нині він на технічному обслуговуванні «Соснівської» СУБ. Проте якістю послуг мешканці вкрай не задоволені. На килим до себе вони викликали чиновників і комунальників. На збори запросили і знімальну групу ВІККА-НОВИН.
Найменший дощ для цього будинку перетворюється на справжнє стихійне лихо.
Валентина Цеменко мешкає на останньому поверсі. У квартирі, жаліється жінка, не може зробити елементарний ремонт. Її життя – це постійна боротьба зі зливою зі стелі.
Валентина Цеменко, мешканка будинку по вул. Пилипенка, 10: «Когда дождь, у меня с крыши прямо капает. Образовался грибок. Вот он по обоям пошел, вот под стеной».
Борг Валентини за квартплату у під’їзді один із найбільших. Вона не платить більш аніж півтора року, хоч до цього розрахувалася вчасно. У такий спосіб майже всі мешканці 9-ого поверху протестують проти бездіяльності комунальників.
Валентина Цеменко, мешканка будинку по вул. Пилипенка, 10: «Мы в этом доме 10 лет, за это время никто и маленькую латочку не положил на крышу. Сейчас я им деньги не плачу, собираю на ремонт крыши».
Ірина Попкова, заступник директора КП «СУБ «Соснівська»: «На сьогодні заборгованість по будинку складає 67 тисяч. Нарахування в місяць – 10 тисяч. Люди не платять квартплату більше півроку».
Коли у 2003 році колишній балансоутримувач будинку, товариство «Обрій», збанкрутувало, будинок став нічийним. За технічне утримання багатоповерхівки сьогодні відповідає «Соснівська» СУБ. Якістю послуг люди вкрай не задоволені. Кому і за що платять квартплату, вони не розуміють.
Валентина Цеменко, мешканка будинку по вул. Пилипенка, 10: «Вот они нам пишут отчеты. В марте на текущий ремонт потрачено больше 2 тысяч. Никто работников не видел, ни на копейку здесь не сделано».
У комунальників і чиновників своя правда.
Алла Грохольська, департамент ЖКК МВК: «На сьогодні, щоб вони не говорили, при такій заборгованості вони з водою, з опаленням, з електроенергією».
Будинків, які раніше були на балансі «Обрію», в Черкасах більше двох десятків. Наразі 16 із них місто готове взяти на свій баланс. Щоправда, ніхто не може сказати, коли це буде.
Алла Грохольська, департамент ЖКК МВК: «Уже ухвалено рішення міськради про прийняття цих будинків у комунальну власність міста».
Ірина Попкова, заступник директора КП «СУБ «Соснівська»: «Як альтернатива, мешканці можуть створити ОСББ. Буде відповідальна людина, будуть планувати, куди та на що витрачати гроші, що в насамперед робити».
Мешканці й самі не проти створити ОСББ, проте з єдиною умовою. Перш аніж взяти будинок на свій баланс, вони просять відремонтувати його. Але це, говорять комунальники та чиновники, занадто дорого. Таких грошей у бюджеті немає.