Переваги децентралізації оцінили на Драбівщині. Як тільки-но тут утворилася Великохутірська об’єднана територіальні громада, як почалися якісні зміни.
Завдяки об'єднанню громада збільшила свої доходи в рази. Стрімко розвиватися допомагають і гроші від держави. За одним із проектів ця ОТГ тепер під пильним контролем поліцейського.
Тетяна Близнюк, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів:
"Ми вступили також в програму "Поліцейський громади". Це дало нам можливість отримати нашого місцевого шерифа, який займається проблемами наших людей".
Надалі планують оснастити громаду системою відеоспостереження. Дбають тут і про благоустрій. Нещодавно обладнали сучасний Центр надання адміністративних послуг. Зробили все відповідно до європейських стандартів, переповідає заступник сільського голови.
Тетяна Близнюк, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів:
"Саме створення нашої громади дало нам можливість вступити в цей проект. який дав можливість зробити ЦНАП. Ми вже підготували приміщення, зробили ремонт. Тут будемо надавати послуги людям нашої громади".
Серед найбільш істотних оновлень – освітня сфера.На території громади успішно працюють дві школи, дитсадок та амбулаторія загальної практики сімейної медицини, два ФАПи, "Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с. Великий Хутір" (будинок ветеранів).
Любов Вольф, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту і організації надання соціальних послуг Великохутріської сільської ради:
"Що нам удалося зробити: це повністю відремонтувати рекреацію початкових класів, далі два сучасні класи, це 1 і 2, який належить до нової укр. школи".
У Великохутірській ОТГ є 2 шкільні автобуси. Один з яких нещодавно придбали завдяки державній програмі, каже очільниця громади.
Ніна Шинкаренко, голова Великохутірської сільської ОТГ:
"Взявши освіту на свій баланс у квітні 2019 року, ми розуміли, що це накладає на нас велику відповідальність. Це підвіз дітей, для нас це важливо, бо село протяжністю 12 км, це виплата заробітної плати, це літнє оздоровлення, це ремонти, це нова українська школа. Пропрацювавши більше року, я хочу сказати, що ми з цим успішно справилися".
Утім є справи, які у сільській раді вирішити не в змозі. Ось через цей розтрощений шлях школярі з сусідніх сіл не можуть добиратися до Великохутірської школи. Дорога обласного підпорядкування, громада на її ремонт витрачати кошти не має права.
Ніна Шинкаренко, голова Великохутірської сільської ОТГ:
"Для того, щоб цю дорогу відремонтувати нам треба підтримка держави. Хочби ті кошти, які були в нас у перший рік, щоб вони все-таки прийшли до нас у 2020 році, незважаючи на всі проблеми. Бо нам дуже хочеться розвиватися. Не просто жити, а розвиватися".
Великохутірська громада існує всього рік. На сьогодні в її підпорядкуванні 4 села. Утім надалі ОТГ планує доєднувати сусідів.