Місяць без їжі. Ошукані вкладники кредитних спілок вдались до крайніх заходів. Вони влаштували голодний протест. Так, кажуть, прагнуть привернути увагу громади та байдужих політиків до їхньої проблеми. У кредитних аферах Черкащина постраждала чи не найбільше в Україні. Без своїх кровних лишилися майже 30 тисяч вкладників. Подробиці від наших кореспондентів.
Вони знову шукають справедливості. Вкладники кредитних спілок вийшли на акцію протесту. Цього разу – голодну. Черкащанка Марія Пархоменко налаштована рішуче. Взяла з собою лише ковдру, теплі речі та намет.
Марія Пархоменко, ошукана вкладниця: «Усе є. Вода ось стоїть. Будемо голодувати до перемоги».
Свої гроші жінка вклала у кредитну спілку «Капітал». Аж 207 тисяч гривень. Під 31%. Це, каже, була спеціальна пропозиція для пенсіонерів. Через рік спілка збанкрутіла.
Марія Пархоменко, ошукана вкладниця: «Ми з 2007 року воюємо з прокуратурою, щоб вони порушили кримінальну справу в повному обсязі, на всі роки».
Таких, як пані Марія, на Черкащині близько 30 тисяч, каже голова Черкаського обласного громадського об’єднання «Досить Нас Дурити» Володимир Стадник.
Володимир Стадник, голова Черкаського обласного ГО «Досить Нас Дурити»: «На протяжении четырех лет вы нам дали 1000 ответов, но никаких мер не приняли. Умерло уже в Черкассах около 1000 вкладчиков. В целом обворовали на 600 миллионов, и никому до этого нет дела».
Раніше в усіх гріхах, каже, звинувачували керівників самих кредитних спілок. Та потім зрозуміли – винна Верховна Рада. Своїми законами вона дала добро на існування кредитної кооперації та забула про головне – подбати про захист вкладників.
Володимир Стадник, голова Черкаського обласного ГО «Досить Нас Дурити»: «В тюрьму сажают руководителей КС, чтобы «выдавить» деньги, а потом выпускают. Те живут на то, что осталось».
Будь-які спроби знайти правди у владних кабінетах, кажуть мітингувальники, були марними. Відповідь на всі запити приблизно була така:
Володимир Гончаренко, член ініціативної групи, ошуканий вкладник: «Ви добровільно пішли на це діло? Які можуть бути претензії до держави?».
Свої вимоги протестувальники знову направлять владцям. Уже написали заяву Президентові, генеральному прокурору та Прем’єр-міністру. У своєму зверненні прохають захистити їхні права та врегулювати діяльність кредитних кооперацій на законодавчому рівні. А ще – вимагають повернути гроші, з відсотками та врахуванням індексації. Крім того, компенсувати моральну та матеріальну шкоду. Морити себе голодом заради правди люди планують місяць.