Новини на ВІККАВіККА-новиниОршанецькі прикордонники освоюють небо (ВІДЕО)

Оршанецькі прикордонники освоюють небо (ВІДЕО)

- Advertisment -

Оршанецькі прикордонники освоюють… небо. Навчальний центр першим розпочав готувати операторів безпілотних літальних апаратів. Такі спецкурси, кажуть в авіаційному управлінні Держприкордонслужби, у новинку. Та за ними, переконують, майбутнє.

Перша група оршанецьких операторів безпілотників уже набрана. Першопрохідців поки тридцять. Серед них і старший сержант Олександр. Аби керувати таким апаратом, він має пройти навчання – віртуальні.

Олександр Лисенко, старший сержант: "Повинно бути 200 годин на симуляторі. – А скільки є ? – Годин 5".

Таких авіасимуляторів у Оршанецькому центрі лише чотири. Їх подарували столичні меценати. Та вони, говорить начальник авіації прикордонслужби, необхідні. Бо зменшують кількість невдалих польотів.

Микола Тепан, начальник авіаційного управління Державної прикордонної служби України: "Філософія експлуатації цих малих літальних апаратів дуже складна. Моторні функції треба відпрацювати. І, дякуючи нашим меценатам, ось маються такі програми. І вони мають годинами, десятками годин відпрацьовувати. І, дай Бог, авіаційна техніка, яка потрапить їм у руки буде надійно використовуватися".

Навички пілотування прикордонники проходять поетапно. Спершу – теорія і заняття на симуляторах. Опісля – практика та іспити.

Олександр Маломуж, викладач безпілотної авіації навчального центру Державної прикордонної служби: "У час технологій потрібно застосовувати усі сучасні засоби для ведення розвідки і спостереження за об’єктами".

А це квадрокоптер. Його використовують для авіарозвідки. Це уже практика.

Максим Рижов, офіцер-викладач навчального центру Державної прикордонної служби: "Що у ньому є? Акамуляторна батарея, електродвигуни з пропелером, відеокамера. І найголовніше – відеокамера. Він використовується для безпосереднього виводу зображення оператору. Залетів на місцевість, зробив круговий огляд місцевості і повернувся на точку запуску".

За хорошої погоди квадрокоптер літає з чверть години. А відлетіти може майже на півкілометра. Та цей радіус дії, говорить інструктор, можна збільшити у п’ять разів. А втратити зв’язок із безпілотником – не біда. Він повертається на місце запуску.

Юрій Паршуков, старший офіцер з радіоелектронного обладнання: "Це дійсно вперше здійснюється і сказати варто, що це не тільки у Держприкордонслужбі, взагалі серед усіх силових структур в Україні це перший досвід такого системного підходу підготовки безпілотних літальних апаратів".

Й такі уміння керувати безпілотниками, запевняють прикордонники, допоможуть краще захищати кордони держави.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах стартував відкритий Чемпіонат області з дзюдо

У Черкасах стартував відкритий Чемпіонат Черкаської області з дзюдо серед чоловіків та жінок, юнаків та дівчат до 16 років....

На Черкащині затримали водія, який перевозив нелегальну деревину

Під час патрулювання в адміністративних межах села Кліщинці, Іркліївської громади, інспектори роти з обслуговування водних обʼєктів помітили автомобіль ГАЗ,...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас