Паперове мистецтво. На Черкащині все більш популярним серед дітей і дорослих стає оригамі. Днями в обласному центрі проходив дводенний майстер-клас. Удосконалити навички та вивчити нові техніки до Черкас приїхали викладачі прикладних мистецтв із 18 районів області.
Спритність рук, уява та нічого більше. Саме так створюють ці паперові шедеври. Хоча для їх виготовлення треба чимало досвіду та терпіння. Японське мистецтво складання паперу – ори гамі – вже давно завоювало чимало прихильників на Черкащині. Останні років 10 вони раз на рік збираються в обласному центрі, щоби поділитися набутим досвідом.
Марія Верхост, методист Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Таку виставку ми проводимо для керівників гуртків паперопластики, ори гамі. Разом із виставкою ми проводимо майстер-класи, де навчаємо керівників нових технік, нових тенденцій, які з’являються в паперопластиці щороку».
Олена Корсун зі своїми учнями цьогоріч освоїла нову техніку. Роботи на оцінку своїм колегам привезла зі Сміли.
Олена Корсун, Будинок дитячої та юнацької творчості м. Сміла: «Косудам – це стародавня техніка складання з паперу кульок. Вони яскраві. Ми їх використовуємо на свята, новорічні свята».
Загалом у виставці свої роботи представили зо три десятки гуртків із усієї Черкащини. Поки журі обирає найкращі, викладачі прикладного мистецтва вчаться нового на майстер-класах. Марія Шепель займається оригамі лише два роки.
Марія Шепель, Черкаська міська станція юних техніків: «Зараз для мене важкувато. Поки що розбираємося, а там буде видно».
Головне, говорять досвідчені викладачі, – освоїти основу оригамі.
Олена Дякова, Будинок дитячої та юнацької творчості, м. Монастирище: «Оригамі складається з базових форм. Вони є складні та прості. Для того, щоби скласти базову форму, треба перегинати папір рівнесенько куточок до куточка, бо в оригамі найголовніше – точність».
Після освоєння складання базових форм треба навчитися читати схеми. Решта – справа техніки та бажання.