Засмічення паливної системи автомобіля та навіть його поломка. Такі неприємності може спричинити автовласникам неякісне пальне. Останнім часом черкаські водії усе частіше нарікають на якість бензину. Міжнародний центр нагляду за якістю пального опублікував рейтинг ста країн за рівнем вмісту сірки у бензині. Україна в ньому на 48-му місці. Коли українці їздитимуть на якісному пальному – дізнавалися наші кореспонденти.
Останнім часом черкаські водії почали усе частіше скаржитися на якість бензину, який продається на міських автозаправках.
В’ячеслав, водій: «По качеству бензин меня абсолютно не устраивает, заставляет желать лучшего. Бензин должен быть качественным. Тот, который, скажем, 95-й, на самом деле – это, грубо говоря, 76-й плюс присадка».
Проте навіть досвідчений водій не може напевне визначити: якісний бензин чи ні. Лише проїхавши декілька кілометрів, усе відразу стає зрозумілим. Якщо був використаний неякісний бензин, то іще декілька подібних заправок – і паливний фільтр разом із паливною системою засмічуються.
У Центрі діагностики автомобілів говорять: неякісний бензин може стати причиною погіршення роботи паливної системи.
Максим Дубович, механік Центру діагностики автомобілів при УДАІ ГУ МВС України в Черкаській області: «Некачественный бензин и дизельное топливо может привести автомобиль к поломки. И
водителям приходится обращаться в станции техобслуживания».
Деякі автозаправні станції пропонують просто-таки невідому рідину, схожу на бензин. Вода, антифриз, технічний спирт та дешеві добавки, що підвищують октанове число, і все – паливо готове. А деякі не лише розбавляють паливо водою, але й перетворюють солярку в бензин А-98. Такі фальсифікації стали можливими завдяки ще й тому, що перевірити якість нафтопродуктів в Україні стало дуже важко, – говорять працівники Держстандарту. Єдиною надією на покращення якості бензину є впровадження нових стандартів. Нині вони діють поруч із старими. Повний же перехід на європейські стандарти українського паливного сектора запланований на 2011-й рік.