Черкаська обласна рада змінила політичне забарвлення. Замість «помаранчевої» коаліції в ній утворили провладну. Її учасники оголосили, що нове утворення сприятиме вирішенню проблемних питань області, а політичні «розбірки» залишаться в минулому. Перший день роботи «відформатованої» обласної ради бачили наші кореспонденти.
На сесії – аншлаг. Так багато депутатів – 69 – для виконання своїх обов’язків не збиралися вже давно. Прийшов навіть Юрій Вязьмітінов, який вже давненько не згадував про свій обов’язок перед виборцями, та екс-губернатор Олександр Черевко, якого не бачили на сесії після президентських виборів. Як спостерігачі прибули нардепи Володимир Олійник від Партії Регіонів та Ігор Єресько від БЮТу. Як виявилося, спостерігати було за чим. Несподівану для багатьох новину з трибуни оголосив депутат Лук’янець. В обласній раді утворили нову коаліцію, лояльну до нової влади, під оптимістичною назвою «За майбутнє Черкащини».
Володимир Лук’янець, депутат обласної ради: «Пріоритетами діяльності коаліції є подолання бідності, відновлення базових галузей промисловості, сільськогосподарського виробництва, створення нових робочих місць, суттєве підвищення рівня пенсій і зарплат, розвиток комунальної сфери, наведення порядку в питаннях тарифів і ціноутворення, підвищення життєвого рівня населення».
Заперечення з приводу утворення нової коаліції, до якої, серед іншого, увійшла вся фракція «Нашої України» та п’ятеро бютівців, висловив лише новоспечений опозиціонер Анатолій Бондаренко. Він натякнув на тиск на депутатів із боку влади.
Анатолій Бондаренко, депутат обласної ради: «Ніхто не давав сьогодні права невідомо кому говорити про сім’ї, про дітей, погрожувати сьогодні сім’ям наших колег, те, що в них є діти, є певні посади. Володимире Лукичу, я до вас звертаюся. Друзі мої, ми що повертаємось сьогодні на 3 кроки назад?».
Свою діяльність коаліціянти почали із боротьби за посади. Юрій Вязьмітінов дав зрозуміти, що знову претендує на посаду заступника голови обласної ради, якої його позбавило рішення облради ще 2007 року.
Юрій Вязьмітінов, депутат обласної ради: «Я предлагаю сегодня, т.к. у нас в коалиционном решении сказано, что коалиция действует только на правовых основах, восстановить статус-кво, убрать должность 1-го заступника головы областной рады, не взирая на лица, привести к порядку и закону».
Однак прохання Вязьмітінова депутати не задовольнили. Навіть не внесли до порядку денного. Перейшли до розгляду програми економічного й соціального розвитку області. Із промовою виступив перший заступник губернатора Серій Рябцев. Розпочав із критики попередньої влади.
Сергій Рябцев, перший заступник голови ОДА: «Необхідно згадати про спадок, що дістався нам від попереднього уряду в галузі бюджетної політики. В 2009 році, особливо другій його половині, він ухвалив низку популістських, позаекономічних рішень. І це спричинило різке навантаження на бюджети всіх рівнів, не забезпечене реальними доходами».
Основна відмінність програми від минулорічної – концентрація фінансування на кількох об’єктах, визначених у нинішньому році основними. Це завершення будівництва обласної дитячої лікарні, реконструкція та реставрація Будинку-музею Т.Г. Шевченка в Каневі, будівництво школи у смт Драбів тощо. У результаті активного обговорення більшістю голосів депутати проголосували за ухвалення цієї програми.