Травень, окрім обіцяного тепла, приніс черкащанам ще й часті весняні дощі. Містяни почали активно запасатися парасольками. Тростини, автомати, напівавтомати, хамелеони, з квіточками та із мереживом, за 20 гривень і за 200, англійські, голландські, російські та італійські. Сьогодні асортимент парасольок надзвичайно широкий. Поради, як обрати надійний захист від негоди, дивіться в сюжеті з циклу «На замітку».
Травень – один із найприємніших місяців для прогулянок. Завадою можуть стати часті в цьому місяці дощі. Врятувати може правильно дібрана парасолька. Нині вибір широкий – на будь-який смак і гаманець. Продавці цих виробів радять перед покупкою обов’язково перевіряти тканину. Зазвичай парасольки роблять із поліестеру. Вони служать довго. А поліестер із просоченням або з додаванням бавовни швидко сохне. Особливу увагу фахівці радять звернути також і на спиці.
Людмила Максимець, продавець парасольок: «Є спиці пластикові, є із заліза. Ось тут спиці залізні, вони не так ламаються».
Найбільш недовговічні дешеві нейлонові парасольки, кажуть продавці. Під зливою вони прогинаються. Спиці, як правило, з алюмінію – одного з найм’якіших металів. А найміцніші – парасольки-тростини. Але і тут є свої недоліки.
Мохаммад Хусайн, продавець парасольок: «Найбільш надійний, але і найбільш незручний, бо не складається. Люди його часто забувають».
Спиці можуть оснащувати й спеціальними пружинами. Це так звана система «антивітер». Утім, зізнаються самі продавці, справжній буревій не витримає жодна, навіть дуже дорога парасолька.
Продавці зауважують: найякісніші парасольки – англійські або голландські. Добра репутація і в механічних російських. А ось українських парасольок на ринках і в магазинах не знайти.
На парасольки існує і своя мода. Цього сезону найбільш популярні серед жінок – романтичні з мереживом.
Чоловіки ж у парасольковій моді менш вибагливі. Вони традиційно обирають класичні чорні моделі, здебільшого на дерев’яній ручці.