Обережно: кліщі! Черкащани потерпають від ненажерливих кровопивць. Семеро людей уже звернулися до лікарів. Насправді, говорять фахівці, таких випадків у рази більше. Полюють паразити на відпочивальників. Небезпечні комахи чатують на своїх жертв у лісі, біля річки та навіть на узбіччях доріг. Більше розповість Наталя Кириленко.
У травні містяни намагаються побільше часу провести на свіжому повітрі. Вони вибираються до парку, лісу чи річки. Але приємний відпочинок може перетворитися на жахіття.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Саме у травні кліщі активізуються. Вони виповзають і розміщуються поблизу тих місць, де ходять люди. Бо за 10 метрів за запахом відчувають, що до них наближається людина».
Кліща найчастіше можна «підхопити» на пасовищах, у лісах, парках і навіть на узбіччях доріг. Паразити нападають на свою жертву в будь-який час доби та в будь-яку погоду.
Радомир Попов, турист: «Человек, который любит туризм, рано или поздно столкнется с клещами. Бывало такое, что возвращался с поездок или походов, а их три штуки, как минимум, сидели на мне».
Лікарі радять із цим не жартувати. І відразу йти до них по допомогу.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «У цьому році вже зареєстрували сім випадків. До того ж до минулого тижня було лише два, а за минулий тиждень – уже п’ять».
Кліщі надзвичайно небезпечні для здоров’я людини. Вони є носіями інфекційних хвороб. Укусів кліщів можна уникнути, не знехтувавши простими правилами захисту.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Коли йдете на природу, вдягайтеся у світле, бо так легше побачити кліща. Кожні дві години оглядайте свій одяг. За даними науковців, якщо кліщ потрапив на шкіру та перебував менше двох годин, то вірогідність занесення збудника захворювання низька».