Новітні технології в судах. Невдовзі громадяни зможуть отримувати документи на електронну пошту та дізнаватися про час і місце слухання своєї справи за допомогою смс. Проект «Електронний суд» уже втілюють у Харкові, Дніпропетровську, Вінниці, Севастополі та Києві. Такі ж нововведення збираються впровадити і в Черкаському обласному апеляційному суді. Мета інновацій, наголошують служителі Феміди, – зробити суд доступним і відкритим для всіх громадян.
Віднедавна кожен громадянин, який звертається до суду, може отримати папери, не виходячи з оселі. Проект «Електронний суд», що стартував в Україні, дає можливість людям отримувати документи на свій комп’ютер. Для цього варто завести поштову скриньку електронного суду на офіційному веб-порталі судової влади та надіслати заяву.
Володимир Бабенко, голова Черкаського обласного апеляційного суду: «Ми також зможемо повідомити йому про час, місце та дату слухання справи, надати учаснику засідання електронні документи, процесуальні документи, з якими він відразу зможе ознайомитися».
Згодом, обіцяють в обласному апеляційному, кожен громадянин зможе дізнатися місце слухання справи та час за допомогою смс. Таким видом розсилки вже активно користуються в Росії та багатьох країнах Європи.
Володимир Бабенко, голова Черкаського обласного апеляційного суду: «Апеляційний суд Черкаської області за минулий рік направив 50 тис. поштових повідомлень про слухання справи. Це надзвичайно багато. Така система повідомлення учасників процесу про час і місце слухання справи рекомендованими поштовими повідомленнями є досить неефективним використанням коштів».
Поштове відправлення коштує близько 2 грн., а от смс вартуватиме 13 коп. Тому новація допоможе зекономити бюджетні кошти. Крім того, зазначає керівник суду, деякі технології вже діють. Відеоконференцзв’язком оснащено сам обласний апеляційний і ще кілька судів області.
Ігор Ваврів, заступник голови Черкаського обласного апеляційного суду: «У режимі онлайн-зв’язку можливо проводити засідання, коли суддя, прокурор, адвокат, інші учасники процесу перебувають у залі судового засідання, а особа, яка притягується до відповідальності, – в одній із пенітенціарних установ, наприклад, слідчому ізоляторі».