Якщо місце торгівлі не відповідає санітарним нормам, кожного дня збирає скарги та не має необхідних документів, то рано чи пізно на його порозі з’явиться муніципальна інспекція. Після незаконних гаражів та кіосків мерія демонтуватиме незаконні розливайки та генделики.
У житті, як у футболі, грубо порушив правила – ти поза грою. Захопив територію та самовільно встановив об’єкт торгівлі – йому загрожує демонтаж. Така доля спіткала і пивний павільйон на розі вулиць Руставі-Тараскова.
Олег Крощенко, директор КП «Міськсвітло»: «Как видите, он расположен около дороги. Это правила запрещают. Санитарных норм тоже нет. И вследствие этого не выдан ни один документ. Мы предупреждали неделю назад, когда производили тут демонтаж ларьков и бесхозных холодильников, то никаких действий со стороны хозяина не было».
Від жовтих карток і часу на самостійну ліквідацію розливайки, робоча група перейшла до рішучих дій.
Місцеві жителі очищення околиць Південно-Західного району від генделиків сприйняли схвально. Пані Людмила мешкає тут понад двадцять років, каже, що такого безладу раніше не було, а за останні 5 – розливайок та кіосків розплодилося більш, аніж треба.
Людмила Іванівна, жителька Південно-Західного мікрорайону: «За этими вагонами вот этот чипок, они ходят сюда в туалет. – Знаете, под
что Волошин выделил вот это место? Под пивной павильон. – Был здесь пивной павильон потом, слава тебе Господи, сняли. Потому что здесь невозможно было пройти – воняло нечистотами этими. Теперь этот гадюшник поставили. Если мы на окраине живем, то мы что должны жить в гадюшнике в этом?!»
У дискусію з перехожими вступили працівниці незаконного павільйону. Вони кинулись захищати розливайку.
Утім бруду та неприємностей місцевим і без того не бракує.
Скаржаться перехожі і на розбитий та постійно перегороджений машинами тротуар поблизу кіосків. Муніципальний інспектор запевняє: ремонтувати повинен власник.
Ольга Швець, муніципальна інспекція: «Ви дотелефонувались до власника кіоску? – Дотелефонувалась. Абонент не може прийняти дзвінок. Нате послухайте. – Значить скажіть йому, будь ласка, нехай він терміново зателефонує в муніципальну інспекцію. У нього серйозні проблеми з територією прилеглою до його об’єкту торгівлі».
Демонтажем цього павільйону робоча група не обмежиться. Адже по місту таких незаконно встановлених малих архітектурних форм – половина.
Ольга Швець, муніципальна інспекція: «Зараз ми впритул зайнялись так званими «розливайками» і «генделиками», які розташовані біля доріг, в житлових масивах, біля житлових будинків, на які дуже багато скарг. Це від наших громадян. І пишуть на міського голову, і на муніципальну інспекцію з проханням припинити діяльність незаконно встановлених об’єктів».