Новини на ВІККАВіККА-новиниНавколосвітня подорож черкаського прапора стартувала

Навколосвітня подорож черкаського прапора стартувала

- Advertisment -

Навколосвітня подорож черкаського прапора стартувала. Місцеві альпіністи презентували проект «Прапор Черкас на вершинах світу». Спершу, вже цього літа, черкаський стяг майорітиме на вершинах Кавказу та Тянь-Шані. Згодом спортсмени планують підкорити вершини Пакистану, Аргентини, Швейцарії, Таджикистану, Киргизстану, Непалу і не тільки. Реалізація проекту може розтягтися на десятиріччя. Однак, за словами черкаських підкорювачів гір, це того варте. Розповідає Марина Лук’яненко.

За останні три роки черкаські альпіністи здійснили сходження на гірські вершини Криму, Карпат, Кавказу та Паміру. На всіх цих вершинах разом із підкорювачами побував і прапор Черкас. Цьогоріч альпіністи вирішили продовжити традицію й склали орієнтовний план на майбутнє. Перше сходження, за словами президента профільної Федерації В’ячеслава Полежайка, вони планують здійснити на безіменну вершину й наректи її «Пік Черкаси». Швидше за все, це станеться у Гімалаях.

В’ячеслав Полежайко, президент Федерації альпінізму та скелелазіння в Черкаській області: «Цього року ми їдемо в Непал. Там є певні труднощі з бюрократичної точки зору. Ми приїдемо та вже на місці будемо домовлятися із тамтешніми гідами та владою».

Михайло Фомін: «Потрібно домовитися зі стороною, яка приймає. Ця сторона російською не говорить, інколи вона говорить англійською. Є складнощі організаційного плану: домовитися, щоб зустріли, щоб дали дозвіл на сходження, щоб носильники були в тій кількості, в якій потрібно».

Сам процес сходження складає від 3 до 10 днів: залежно від складності маршруту та погодних умов, пояснюють спортсмени. Інша справа – підготувати експедицію.

В’ячеслав Полежайко, президент Федерації альпінізму та скелелазіння в Черкаській області: «На підготовку такої експедиції витрачаємо близько року».

Михайло Фомін: «Передсезонна підготовка складається з кількох тренувальних виїздів, на яких відточується майстерність. А ще – тренування в місті (біг, лазіння). У кожного спортсмена є свій графік тренувань».

Підтримує довготривалий проект черкаських альпіністів міський голова Сергій Одарич і департамент освіти та гуманітарної політики міськвиконкому. Владці в один голос запевняють: найважливіше у цьому проекті – його виховне значення.

Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського МВК: «Якщо кожен із нас уявить, що прапор нашого міста, маленького порівняно із іншими містами світу, буде встановлений на оцих світових вершинах, і часточку наших сердець донесуть туди й там залишать, і житель міста Черкаси, який знає про це, наскільки це йому додасть поваги та гордості за своє місто».

Аби додати альпіністам наснаги, Ірина Топчій пообіцяла надати спортсменам новий зал для тренувань. Його буде обладнано в Муніципальному центрі розвитку.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Золотоніщині під час пожежі загинули двоє людей

У селі Савківка Чорнобаївської громади 16 січня сталася пожежа в житловому будинку. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України...

Центр контролю хвороб не виявив перевищень рівня забруднення повітря на Черкащині

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб здійснює постійний моніторинг стану атмосферного повітря в межах державної програми. Про це...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас