Новини на ВІККАВіККА-новиниНародними гуляннями в парку 50-річчя черкащани проводжали зиму

Народними гуляннями в парку 50-річчя черкащани проводжали зиму

-

- Advertisment -

«Не все коту Масляна – буде і Великий Піст». Із понеділка розпочинається Сирний, або Сиропусний тиждень. Так званий Масляний тиждень. Свято ще язичницьке, але збереглося до наших днів. Люди випікають різноманітні млинці – символ сонця – та влаштовують народні гуляння. Так готуються до Великого посту. Неабияк гучно та весело проводжали зиму й у Черкасах. Скільки млинців з’їли на святі Масниці черкащани знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.

У парку 50-річчя співають, веселяться та їдять. Народ зібрався на Масляну – зиму проводжати. За всім спостерігає Масниця – ряджене опудало з соломи. Місце народних гулянь обрали невипадково.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Це була традиція. Ще за Радянського Союзу, в Першотравневому парку і в парку 50-річчя проводили такі свята. Нині є ідея повернути ці традиції, провести велике свято».
Яка ж Масляна без млинців. Їх просто неба випікає головний кулінар Черкащини Андрій Крижанівський. Заодно й рецептом ділиться.
Андрій Крижанівський, головний кулінар м. Черкаси: «2 склянки борошна, літр молока, 4 яйця, півчайної ложки солі, чайна ложка цукру. Потім, коли тісто замішане, я додаю 2-3 столові ложки олії. Я їх дуже полюбляю. Вони виходять ноздрюваті, тоненькі, рум’яні та смачні».
Із трьох сотень млинців викладають двадцятиметрове коло з різними начинням. Рекордною стравою частують черкащан. Ті, хто не встиг дістати млинця задарма, – барабанять у сковороди. Починаються масляні гуляння.

Там, де частують, ще й цілують. За традицією пригощають млинцями й тещі.
Тим часом кашових справ майстри доварюють уже другий казан.
Сашко, кашовар: «Спочатку готувалась на салі з цибулею. Потім було пшоно, була тушонка і все найкраще. Головне, що люди прийшли».
Куліш розходиться по мисках.
Добре попоївши, черкасці заходилися підкорювати височезного стовпа. Та справа це – не проста.
Публіка вітає першого переможця.
Артем, учасник змагань: «Не страшно було лізти. Захотілось залізти».
Олександр, учасник змагань: «По-моєму, змастили салом цей стовп. Дуже вже слизько. Я трохи відростив пузо: і сало по салу – дуже скользить. Трохи схудну, натру пузо тальком і, звісно, вилізу. Все попереду».
Черкасцям народні забави до душі.
Зиму проводжають – весну зустрічають спалюванням опудала Масляниці. Довкола вогнища влаштовують хороводи.
Свято вдалося на славу. Черкащани з’їли чотириста літрів каші та понад вісім тисяч млинців. Ще й вогняне шоу подивилися. Його на черкаську Масляну привезли актори київського театру «Шабаш». Гаряче стало всім.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Умань проведе в останню путь прикордонника

Уманська громада проведе в останню путь інспектора прикордонної служби Андрія Мельника. Про це пише міський голова Умані Ірина Плетньова.  Помер...

Для учнів Черкаського автодорожнього ліцею провели “День кар’єри” (ВІДЕО)

День кар’єри провели у Черкаському автодорожньому ліцеї. Учні та роботодавці мали змогу налагодити між собою контакти. Сприяли у цьому...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x