У Черкасах їли кутю. У місті вперше проходив фестиваль різдвяної страви. Просто неба біля величезних казанів вправлялися кухарі-аматори. Вони не шкодували ні сил, ні фантазії. Що з того вийшло, знають наші кореспонденти.
На Соборній площі розгорнулася справжня кухня. Тут у величезних казанах доварюють святкову кутю. На аромат містян зійшлася ціла юрба. Біля столів не проштовхнутися.
Олена Скоробогач, шеф-кухар команди торгово-розважального центру: «Повний казан. Це 40 кілограмів пшениці відбірної, 12 літрів меду, це дуже багато горіхів, кураги, родзинок».
Ця команда кутю готує особливу – на узварі. Окрім традиційних інгредієнтів, тут ще й халва.
Олександр Радуцький, шеф-кухар команди «Дирекція парків»: «Ми зібрали наших пенсіонерок. Вони нам розказали, як готується кутя. Кожен додав свій інгредієнт, і у нас вийшла дуже смачна кутя».
Поруч варять кутю екзотичну – з інжиром, курагою та фініками.
Олександр Куракін, шеф-кухар команди ректорату ЧДТУ: «Це розробка кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ЧДТУ».
У прикордонників кутя – більш класична. Проте куховарить тут не жінка, а чоловік. Він зізнається, навіть удома до казана нікого не підпускає.
Олександр Стрижак, шеф-кухар команди навчального центру підготовки спеціалістів Державої прикордонної служби України «Оршанець»: «Удома готую. Для сім’ї. В принципі велику кількість не важко варить. Це те ж саме, що і для дому, тільки більша кількість».
Черкасців частують задарма. Як у давнину різдвяну страву подають ще й із узваром. Чайників із напоєм кухарі не рахують.
Ольга Пономарнеко, черкащанка: «Уже 50 літрів пішло. Я не рахувала. Рука ще не дуже стомилася. Навчена. Вже просто звикли».
Різдвяна страва розходиться швидко. Черкащани кутю уплітають, аж за вухами лящить.
Юля Кудлаєнко, черкащанка: «Дуже смакує».
Ніна Сутула, черкащанка: «Смачна, така, як удома. Теж є і горіхи, і сливи, і мак, і родзинки. Така, як кожна господиня готує».
Олександр Гуслистий, черкасець: «Не те, що за два вуха, з двох ложок. Аби була ще третя ложка, я б оце і з трьох їв».
Тетяна Леонова, черкащанка: «Мы довольны. Мы выражаем благодарность. Конечно, чтобы все продолжалось, чтобы мы вспоминали, как это в старину было, чтобы молодежь знала».
«Багату кутю» організатори фестивалю планують проводити щорічно.