На медичні оглядини зі столиці до Черкас. Саме такий маршрут здійснили представники Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України. Поважні гості завітали до Черкаського медичного центру, аби на власні очі подивитися на єдиний в Україні тренажер-робот «Локомат». Вартісне обладнання обласна дитяча лікарня отримала за сприяння президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. Столичні професори були здивовані побаченим. Деталі – в наступному сюжеті.
Сьогодні унікальний тренажер-робот «Локомат» вчить ходити найменших пацієнтів Черкаської обласної дитячої лікарні. Довгоочікуване обладнання з’явилося в медичному закладі за підтримки президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. Поки що такий апарат єдиний в Україні. Аби подивитися на тренажер-робот «Локомат», до лікарні завітали представники Інституту педіатрії, акушерства та гінекології України. Побаченим столичні гості були неабияк здивовані.
Людмила Кирилова, президент Асоціації дитячих неврологів України: «Я такого ще не бачила в Україні. Це справді лікарня майбутнього. Це те, про що говорили, але я його не бачила на власні очі. Нарешті побачила на черкаській землі. Чудова, гарна лікарня. Я думаю, що те обладнання, що ми бачимо, такі гарні басейни багато в чому завдяки меценатам. Зокрема, Валентині Жуковській. Побільше б нам таких меценатів».
За словами столичних професорів, Черкаський реабілітаційний центр відповідає всім європейським стандартам. Медики припускають: незабаром обласна дитяча лікарня може стати показовою для всієї країни. Особливо гостей вразив тренажер-робот «Локомат».
Тетяна Знаменська, президент Асоціації дитячих неонатологів України: «Маючи можливість надати допомогу з перших днів життя, ми розуміємо, що майбутнє за цим центром. Чому? Тому що в нього вкладуть не лише державні кошти, але й люди, які не байдужі до долі цього закладу».
Столичні гості були вражені не лише технічним оснащенням, але й умовами, створеними для пацієнтів лікарні. Також медики обговорили подальшу співпрацю зі столичними колегами.
Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Ми вдячні за цей візит. Ми хочемо співпрацювати, щоб те, що ми вважаємо перспективним, зокрема реабілітацію неврологічно хворих, було на достатньо високому рівні. Лікарня справила на них враження. Вони бачать перспективу нашої співпраці, створення на базі нашої лікарні клінічної бази».
Найближчим часом представники столичного Інститут педіатрії, акушерства та гінекології України мають укласти договір про співпрацю з Черкаською обласною лікарнею.
Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Ми будемо підписувати договір про співпрацю та будемо працювати разом. Ми будемо доповнювати їх як клінічна база, а вони нас будуть доповнювати як наукове керівництво, саме наукове».
Унікальний реабілітаційний комплекс обійшовся ПАТ «АЗОТ» у вісім мільйонів гривень. Щомісяця тут проходитимуть процедури 50-60 хворих.