Корупція в сфері земельних відносин. На Чорнобаївщині викрили шахрая, який привласнив 72 га землі. Зловмисник обманом отримав у власність земельну ділянку поряд села Мохнач. Під час перевірки оперативники встановили, що ділянки для ведення сільського господарства брали студенти черкаських вишів. 36 юнаків отримали державні акти на землю, а потім доручили її шахраю. Наразі проти пройдисвіта порушено кримінальну справу. Подробиці – у сюжеті наших кореспондентів.
Жителі Мохнача кілька років оббивали пороги чиновників, щоб отримати землю під сінокіс. Утім, марно. А тут звістка пролетіла селом: на «вільних» державних землях тепер є господар. До того ж не місцевий.
Сільський голова стверджує: робив все за законом.
Юрія Плахота, сільський голова с. Мохнач: «Звернулася людина з генеральним дорученням, на яке ми даємо погодження. Є всі документи».
Далі вирішували екс-голова Чорнобаївської РДА та обласна комісія. У результаті проект затвердили та дозволили друк державних актів на право власності. Утім, згодом з’ясувалося: один і той же громадянин за дорученням отримав 36 актів на землю. Таку земельну оборудку зловмисник запланував заздалегідь.
Андрій Крилов, заступник начальника відділу УДСБЕЗ України в Черкаській області: «36 осіб навесні 2009 року отримали у приватну власність земельну ділянку для ведення господарства. Всього 72 га. Тобто по 2 га кожному».
Під час розслідування правоохоронці з’ясували: за кожну земельну ділянку шахрай платив студентам 100 – 300 грн., декого просто пригощав.
Ошуканий студент: «Він сказав, що зводить до ресторану чи нічного клубу. Так нам віддячить».
Студенти нічого не знали ні про довірену особу, ні про генеральне доручення на право розпоряджатися своєю власністю. Багатьом «відкрились очі», коли правоохоронці затримали шахрая.
Владислав Мамчур, начальник УДСБЕЗ України в Черкаській області: «За матеріалами управління боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за скоєння злочину, позбавлення волі від 5 до 12 років із конфіскацією майна».
Земельний шахрай наніс збитків державі на суму 450 тисяч, саме стільки коштують 72 га землі. Хоча спеціалісти стверджують: ринкова вартість ділянки майже мільйон гривень.