На Черкащині влада нищить свободу слова. Про це заявили журналісти відразу двох видань. Колишній гендиректор телекомпанії «Рось», а нині власкор газети «Дзеркало тижня» Михайло Калініченко та його колеги з медіагрупи «Антена». Журналісти кажуть: обласна верхівка вже поклала на лопатки черкаську еліту, тепер взялася за них. Мовляв, виданням, які не догоджають владі, просто перекривають кисень. Подробиці – в сюжеті.
Ще півроку тому побачити їх за одним столом було нереально. Михайло Калініченко працював на владу. А Воротник із Мамалигою – в опозиції до неї. Тепер утрьох воюють проти обласної верхівки.
Михайло Калініченко, журналіст («Дзеркало тижня»): «Прийшла команда чиновників на чолі з Тулубом, яка не знає, що таке демократія, що таке свобода слова. Вони не вміють спілкувати з журналістами. Тулуб на сьогодні на Черкащині закрутив усім гайки».
У Михайла Калініченка особисті рахунки з губернатором. Той, каже, звільнив його незаконно. Зараз екс-гендиректор «Росі» оскаржує своє усунення у Верховному суді. Через цю історію Сергій Тулуб опинився на шостій сходинці всеукраїнського антирейтингу «Вороги преси».
Михайло Калініченко, журналіст («Дзеркало тижня»): «Губернатор безпосередньо примушував мене робити багато речей, які непідвласні здоровому глузду, не кажучи про високі поняття, свободу слова».
Мовляв, комунальні та державні ЗМІ вже займаються винятково «чиновникославленням». Провладних видань більшає щомісяця. Натомість приватним перекривають кисень. Так, в газети «Антена» проблеми з розповсюдженням. Це, каже Валерій Воротник, покарання за відмову догоджати владі. Нині, додає, пресинг ще більший, аніж за часів Кучми.
Валерій Воротник, журналіст (медіагрупа «Антена»): «Если тогда СМИ подчиняли грубыми наездами со стороны налоговой, милиции, фальсификацией уголовных дел против журналистов, это было публично. Сегодняшняя черкасская власть действует изысканно. Она создает вокруг неугодных СМИ зону выжженной земли, вакуум».
Стурбовані медіаситуацією в області і в Національній спілці журналістів України. Тривожні сигнали, констатує очільник обласної організації, надходять не лише з Черкас, а й з районів.
Сергій Томіленко, голова Черкаської обласної організації НСЖУ: «Ми не готові говорити про якусь системну діяльність із боку влади, про загальний тиск, але те, що виникають проблеми вокремих ЗМІ, які не виникали раніше, як-от із доступом до інформації, менеджментом тих чи інших ЗМІ, то справді вони є».
Натомість влада, каже Сергій Томіленко, на папері констатує відсутність будь-яких проблем. Тому наприкінці травня обласна організація влаштує журналістам і владцям очну ставку. Опоненти зберуться за круглим столом.
P.S. Упродовж кількох днів «ВІККА-НОВИНИ» намагалися надати губернатору Сергію Тулубу можливість відповісти на звинувачення. Утім, часу для спілкування з нашими журналістами він так і не знайшов.