Аварійні будинки. В Черкаській області кожен третій будинок чекає капітального ремонту. А ремонтувати будинки в області починають тоді, коли життя людей опиняється під загрозою. Про це пише одна з місцевих газет цього тижня. Більше зі шпальт свіжої преси – далі у огляді.
Знову підвищення?
Українцям хочуть підняти квартплату, пише «Черкаський край». Вона може зрости в середньому на 25 грн. за однокімнатну квартиру, 30 – за двокімнатну, на 40 грн. – за трикімнатну. У парламенті зареєстровано законопроект, яким пропонується платити мінімум 50 копійок із кожного квадратного метра житлоплощі. «Коштів на утримання житлового фонду не вистачає. Будинки занедбані, інженерні мережі зношені», – зазначає у пояснювальній записці до свого законопроекту регіонал Євген Морозенко. Нардеп пропонує перераховувати додаткові гроші на спеціальний амортизаційний депозитний рахунок і спрямовувати тільки на ремонт будинків і прибудинкових територій.
Як на пороховій діжці
Обвал у Катеринополі та руйнації будинків у Черкасах – лише початок. Під загрозою – третина багатоповерхівок області, пише газета «Вечірні Черкаси». Нині реальну цифру аварійних будинків озвучити ніхто не наважується, однак ще у 2006 році називали шокуючи цифри: в області щотретій будинок чекає капітального ремонту, а мешканці 27 аварійних і 171 ветхого будинків потребують термінового відселення.
У Черкасах минулого року запланували роботи з укріплення аварійних будинків, розташованих по вул. Гагаріна, 45 і Героїв Сталінграда, 14. По Гагаріна, 45 стіна руйнується через порушення підтримкових конструкцій. Підприємець, який облаштував у будівлі перукарню, під час перепланування повибивав перегородки в підвалі. По Героїв Сталінграда одна зі стін руйнується через помилку у проектуванні чи недотримання технологій при будівництві.
Перевищили повноваження
Держслужбовці незаконно передали в оренду землю, вартістю 5 млн. грн. Про це повідомляє «Молодь Черкащини». За результатами перевірки прокуратурою Городищенського району виявлено, що службові особи адміністрації району порушили вимоги Земельного кодексу України. Йдеться про незаконну передачу в оренду земельної ділянки, площею 260 га і вартістю 5 млн. грн. одному з товариств міста. За наслідками проведеної перевірки прокуратурою району до Господарського суду Черкаської області внесені позовні заяви про визнання недійсними розпорядження, договору оренди та повернення земельних ділянок у державну власність.
АМУ проти
Асоціація міст України(АМУ) звернулася до Голови Верховної Ради України Володимира Рибака з листом, в якому просить вивчити ситуацію, яка склалася в Черкасах із достроковим припиненням виконання обов’язків міського голови Сергієм Одаричем. Виконавчий директор АМУ у своєму листі зазначає, що останнім часом в Україні поширена практика дострокового припинення повноважень сільських, селищних і міських голів за стандартним сценарієм – «незабезпечення виконання наданих їм повноважень». При цьому такі рішення ухвалюють без необхідної аргументації. Мирослав Питцик вважає, що це дозволяє зробити висновки про їхню політичну вмотивованість.