На Черкащині поменшало охочих навчатися у вишах. Цьогоріч до черкаських ВНЗ вступило на кілька тисяч менше молодих людей, ніж минулоріч. Здебільшого за рахунок контрактників, кажуть фахівці. Підсумки вступної кампанії чули й наші журналісти.
Цьогоріч на поріг черкаських вишів уперше ступило більше 9 тис. молодих людей, тоді як минулоріч більше 11. Причина цього – менша кількість випускників шкіл і охочих учитися на контракті. Традиційно українська біржа праці потребує робітничих професій, хоча абітурієнти не надто охоче обирають технічні спеціальності. Утім за підсумками 2013 року кількість тих, хто знайшов роботу по закінченню вишу, значна.
Ольга Фурман, заступник директора департаменту освіти й науки Черкаської ОДА: «Загальним відсотком працевлаштування випускників ВНЗ можна вважати в середньому 85 % по області. Це – високий показник. І дай, Боже, щоб він відповідав реальній картині забезпечення випускників першим робочим місцем».
Утім фахівці нарікають не лише на зменшення кількості абітурієнтів, а й на саму систему вступу. Найбільше, за словами освітян, їм заважає те, що її умови щороку змінюються. Це дезорієнтує молодих людей і їхніх батьків. Серед позитивних моментів вступної кампанії спеціалісти називають те, що люди у віці мають змогу перенавчитися й отримати безкоштовну освіту за ваучерами.
Наталя Казарінова, ректор Східноєвропейського університету економіки й менеджменту: «Люди, які мають вже вік достатній і їм не хотілось би з бюджету сім’ї забирати на перекваліфікацію кошти, змогли завдяки цим програмам отримати можливість влаштувати собі перекваліфікацію».