В Черкаській області перейменували село, назване на честь одного з організаторів голодомору 32-33 років Григорія Петровського. Справа, здавалось би хороша. Але чи має сенс? Бо в селі мешкає всього три людини.
В’їзд у село Петровське – як ілюстрація до картини апокаліпсиса. Пусті вулиці, покинуті будинки і зловісна тиша. Про хоч якусь живу душу тут нагадують лише ці дві кози. Вони зараз на вільному вигулі.
Сергій – господар тварин. Цю похилу хатину він ділить зі своєю дружиною Іриною. Сім’я виживає з допомоги підсобного господарства. Сергій пишається, воно у них міцне: город, кози, кури. Нещодавно, назбиравши грошей, навіть колодязь почистили.
Про те, що Петровське уже Степове – сім’я дізналась від журналістів. Телевізора в будинку немає, та і газет сюди давно не носять. Люди почали виїжджати ще на початку двохтисячних – покидаючи хати і господарства. Чиє ім’я село носило раніше, Ірина особливо ніколи не цікавилась. Хоч і застала не найгірші його часи.
Літом тут веселіше, переконує пара – приїздять дачники. Не багато, але дворів п’ять буде. А ось взимку – зовсім сумно. Новиною про перейменування села Ірина спішить поділитися зі своїм єдиним сусідом – татом. Він живе через город. Але, схоже, що гостям пенсіонер не дуже радий, як і самій новині.
Петровське належить до Вознесенської сільради. Від боротьби з комуністичним минулим у сільського голови і своя голова вже болить. У Вознесенському вже перейменували 9 вулиць, зараз підраховують, скільки грошей треба на таблички. Кожна по сто гривень. Але з Петровським, говорить, у нього таких проблем точно не буде.
Александр Титаренко, сільський голова с. Вознесенське: "Правила гри придумала Верховна Рада, вони прийняли закон про декомунізацію, ми повинні під неї підстраюватись – бо це законодавчий акт. Ну на в’їзді, намалюємо знак, що то Степове, та й на тому все закінчиться".
Чи варто було перейменовувати Петровське? Сільський голова не може відповісти. Бо навіть дачники, каже, все рідше стали сюди навідуватися. А років через десять, думає, про це помираюче село і зовсім забудуть.