Карати недобросовісних підприємців не втомлюються працівники Антимонопольного комітету. Так, лише з початку року в області вони призупинили 112 порушень економічної конкуренції. Усі, хто вів нечесну гру на ринку товарів і послуг, сплатили чималі штрафи – понад мільйон гривень.
Працівники Антимонопольного комітету звітують про зроблену від початку року роботу. Попрацювали, кажуть, плідно. Вдалось призупинили в області 112 порушень економічної конкуренції. Усі нечесні підприємці сплатили чималі штрафи – понад мільйон гривень. Максимальний штраф сьогодні за порушення антимонопольного законодавства – 68 тисяч гривень. Та нерідко, кажуть працівники комітету, ця сума порушників не лякає.
Лариса Колісник, заступник голови АМКУ, державний уповноважений: «Якщо ми накладаємо великий штраф на тих, хто це робить, вони не платять свої «карманні». Вони на людей перекладають ці проблеми. Ми не прагнемо закрити бізнес. Ми прохаємо: ведіть себе порядно на ринку».
Найчастіше підприємці в цьому році грішили під час надання послуг із утримання будинків і споруд, а також прибудинкових територій. На ринку послуг із технічного обслуговування автомобілів у період гарантійного строку експлуатації, при наданні ритуальних послуг і послуг із вивезення твердих побутових відходів. Часто порушення були пов’язані з розрахунком необґрунтованих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. Серед порушників – водоканали в Тальному та Жашкові. Накладати штрафи на комунальні підприємства, говорять у комітеті, найважче.
Олександр Гладський, голова Черкаського обласного територіального відділення АМКУ: «Ну, це відразу банкрот підприємства. Невиплата зарплати працівникам. Ми йдемо назустріч і намагаємось мінімальні накласти штрафи».
Багато порушень, розповідають працівники Антимонопольного комітету, пов’язані з поширенням неправдивої інформації, яка вводила споживачів в оману. Приміром, на «Черкаську продовольчу компанію» за це наклали максимальний штраф. А також змусили зняти з виробництва один вид продукції.
Олександр Гладський, голова Черкаського обласного територіального відділення АМКУ: «Сервелат за ДСТУ робиться сирокопченим, а вони робили напівкопченим. У цьому випадку це – недостовірна інформація щодо продукту, який реалізовується».
Вартувати конкурентну боротьбу, обіцяють в Антимонопольному, будуть і надалі.