На Черкащині бракує вакцин. Тисячі черкащан не отримують життєво необхідних щеплень. Про це пише одна з черкаських газет. Більше інформації – в огляді преси далі.
Кінець речовим ринкам?
На «Кривалівському» марно виглядають покупців. Із 620-ти точок тут зовсім закрились 73. Про сумні тенденції для риночників пише «Черкаський край». У 90-их роках усі Черкаси вдягав «Кривалівський» ринок, або «толкучка». Нині базарна картина різко змінилась. По ринку ходять поодинокі покупці, сахаючись продавців. Хоч останні сидять тихо біля своїх «комірок» і розгадують кросворди. Риночники вважають: у всьому винна низька купівельна спроможність населення. Базари вже не витримують конкуренції із секонд-хендами.
Свято пива для дітей?
На пивному фестивалі в Черкасах розважалися діти, пише «Акцент». Вихідними в Черкасах відбувся фестиваль пива. У центрі міста молодь закликали доєднатися голосною музикою і танцями на танцполі. Та редакцію цікавить питання: що на святі алкоголю робили діти? Можливо, це новий педагогічний спосіб? Було схоже на те, що малечу просто спонукали танцювати на сцені, поки батьки відпочивали з бокалами холодного напою. Кажуть, що ми йдемо в Європу. Цікаво, там дітей також на такі гуляння пускають?
Біологічна небезпека
Через брак вакцин тисячі черкащан не отримують життєво важливих щеплень. Б’є на сполох газета «Вечірні Черкаси». Медики запевняють: наслідки відсутності найнеобхідніших щеплень у населення не примусять себе чекати. Уже сьогодні в медичних закладах області немає вакцини проти правця. У нашій країні щеплювати проти цього захворювання можна лише антитоксином виробництва компанії «Біолік», яка нині його не виробляє. До моменту, поки міністерство не закупить іншу вакцину проти правця в іншій країні і ця вакцина не пройде тримісячний карантин, кожне поранення чи поріз може загрожувати смертю. Нині немає вакцин і проти сказу.
Камінь спотикання
Паломництво хасидів до могили духовного лідера цадика Нахмана, похованого в Умані, традиційно починається грандіозним скандалом. Про це пише «Молодь Черкащини». Цього разу каменем спотикання між хасидами та місцевими жителями став поклонний хрест, установлений на честь 1025-річчя хрещення Русі коштами та силами членів Ради громадських організацій Умані. Встановили його якраз навпроти синагоги. Це дратує іноземних гостей. Минулого тижня ситуація досягла апогею – розп’ятого на хресті Ісуса чорною фарбою івритом розписали словами, що в перекладі закликають не гнівити Бога. Місцеві жителі обурюються: це провокація з метою розпалити міжнаціональну ворожнечу.