Відразу дві круглі дати святкували в Черкаському драмтеатрі цими вихідними. У джазового фестивалю та його творця – ювілей. На 25-их «Черкаських джазових днях» відіграли більше десятка колективів із України та Росії. Родзинкою фестивалю стали гітарні трюки одного з найкращих гітаристів планети Енвера Ізмайлова. Прикрим сюрпризом для глядачів стало те, що один із хедлайнерів концертної програми – польський гурт «Afro free» – до Черкас так і не потрапив. Більше цікавого в Олексія Хуторного.
Джазова Мекка – таке порівняння найбільше пасує до того, що відбувалося в Черкасах протягом минулих 3-ох днів. Уже 25-ий рік поспіль музиканти з усіх усюд з’їжджаються до нашого міста, аби поімпровізувати.
Цього разу честь відкрити це масштабне джазове дійство випала черкаському біг-бендові на чолі з Миколою Євпаком та гостю з Києва – українському Френкові Синатрі – Ігорю Богданову.
Ігор Богданов, співак, джазмен: «У мене такий специфічний голос. Співаю і російською мовою, і із ді-джеєм, але рідко. Моя «фішка» – співати а-ля Синатра. Я зупинився на цьому. Це моє».
Музична географія «Черкаських джазових днів-2013» – максимально патріотична. Більшість колективів із України.
Сергій Крашенінніков, організатор фестивалю: «Мы, к счастью, серьезный фестиваль и вальяжный. И мы можем себе позволить не заботиться сильно о географии, а реализовывать творческие идеи. Мы теперь формируем программу, чтобы была представлена разная музыка. А когда мы только начинали, хотели, чтобы приехали гости издалека».
Польський гурт «Afro free», який мав стати одним із хедлайнерів концерту, до Черкас, на жаль, не доїхав.
Сергій Крашенінніков, організатор фестивалю: «Так бывает на фестивалях. Зима, дороги такие. Дорога длинная. У них возникли трудности».
Розворушити черкаську публіку найкраще вдалося «Fusion trio» Руслана Болатова, одному з найкращих гітаристів усіх часів і народів Енверу Ізмайлову та бенду бас-гітариста Ігоря Закуса. Найбільше ж гумору подарував московський «Позитивний оркестр» Кирила Кухаренка. Його інтерпретації відомих мелодій змусили всіх добродушно всміхнутися.
Разом із фестивалем святкував свій ювілей і «батько» «Черкаських джазових днів», піаніст Сергій Крашенінніков. Як пожартував ведучий концерту Олексій Коган, Сергій відзначив 30-ліття свого 20-ліття.
Лариса Руденко, вокалістка гурту «Simply Jazz»: «У Черкасах дуже добре, вдячна публіка. Можна сказати джазово освічена. Завдяки Сергію, напевне. Це людина, яка виховала в черкащан любов до джазу, розуміння його й бажання приходити на такі концерти».
Львівська співачка відзначає: приміром, у їхньому місті теж є джазовий фестиваль. Але йому всього 10 років.
Євгенія, відвідувачка: «Я впевнена, що в нашому місті є багато людей, які люблять саме таку музику. Думаю, для них це необхідно. Це класно».
Ігор, відвідувач: «Яку музику слухаєш, такий і стан душі. Приємно, що люди слухають джаз, адже це музика для душі. Людей ходить більше, і джаз люблять все більше людей. І це приємно».
Підсумовуючи концерти, музиканти радіють: усе більше молоді цікавиться джазом. Тому в цієї музики є майбутнє.