У Черкасах недоношених малюків лікують музикою. Дзюрчання струмка, шелест листя, щебетання птахів, сюркотання цвіркуна допомагають малюкам краще рости, пробуджують апетит і покращують сон немовлят. Медики переконані: звуки природи мають величезний вплив на організм. Музика може заспокоювати чи збуджувати нервову систему, підвищувати рівень ендорфіну та навіть регулювати температуру тіла.
Черкаська обласна лікарня – єдина в Україні, що отримала статус лікарні, доброзичливої до дитини від ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ. Тут лікують не лише традиційними ліками, а здебільшого любов’ю та теплом. А віднедавна – ще й музикою.
Звуки природи лікують стрес, заспокоюють нерви, поліпшують настрій і загальний стан організму, нормалізують обмінні процеси. Голос тиші, дзюрчання струмочка, спів птахів, завивання вітру – все це допомагає малюкам швидше долати хвороби та швидко рости.
Ірина Бойченко, завідувачка відділення для недоношених дітей Черкаської обласної лікарні: «Діти без матерів позбавлені любові, медсестра не завжди може подарувати свою любов. Тож така терапія дуже корисна. Цікаво б знати, що ж співають ті пташки, надіємося щось добре».
Вже зафіксовано, що після лікування музикою термін перебування в лікарні недоношених дітей, значно скорочувався. Вони вдвічі швидше набирали масу тіла та легше адаптувалися до світу. Лікарі
стверджують, що ще в ембріональному періоді з усіх органів чуття – слух формується першим. Тому музика до і після пологів допомагає також розвинути у майбутньому музичні здібності у дитини. Така музикотерапія подобається і самим лікарям.
До речі, одним із перших, хто науково пояснив лікувальний ефект музики, був Піфагор. А Гіппократ навіть лікував музикою безсоння та епілепсію.