«Муніципальні ЗМІ – інструмент покращення життя чи маніпулювання свідомістю?». Саме так визначили головну тему громадських обговорень організатори круглого столу. Він відбувся днямив Черкасах. Участь у заході взяли представники політичних партій, депутати міської ради, редактори та журналісти ЗМІ. Опонентами виступили директор комунального підприємства «МІА «Черкаси» Олена Петрова та ініціатор створення холдингу, депутат міськради Марина Волошенко. А зібрав усіх колишній претендент на посаду міського голови, а нині голова громадської організації «Черкаси – твій дім» Петро Чернявський. Подробиці – в сюжеті.
На думку Петра Чернявського, комунальні ЗМІ – це могутня зброяв руках влади.
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Муніципальні ЗМІ – це не інструмент покращення життя. Це інструмент маніпулювання свідомістю».
Натомість прибічники створення медіахолдингу стверджують: головна мета нового комунального ЗМІ – винятково інформативна.
Олена Петрова, директор КП «МІА «Черкаси»: «Мета створення проста: висвітлювати діяльність міської влади, публікування всіх офіційних документів, рішень. Це газета. Журнал – культурні заходи міста».
Марина Волошенко, депутат міської ради: «В Україні існують програми підтримки висвітлювання діяльності у ЗМІ міської влади. Такі програми існують майже в кожному місті України».
Найжвавіше обговорювали питання фінансової доцільності створення нового комунального ЗМІ. На інтернет-телебачення цьогоріч із міського бюджету виділено 100 тисяч гривень, хоча планувалося 200, зауважує Олена Петрова. Натомість журнал «Живи в Черкасах» за рахунок реклами повністю себе окуповує. Але це, стверджували присутні журналістита редактори, ставить інші ЗМІв нерівні конкурентні умови.
Станіслав Журило, головний редактор газети «Вечірні Черкаси»: «Те, що комунальне підприємство виходить на ринок реклами, – це неправильно. Ви ще ковбасний цех відкрийте. Ну це не ваша функція. Воно вам не треба».
Питання присутніставилий щодо газети «Місто». Депутати з опозиції запитали: навіщо потрібна газета, якщо аналогічну інформацію публікують на офіційному інтернет-порталі міськради? Марина Волошенко відповіла, що цього вимагають законодавчі норми.
Марина Волошенко, депутат міської ради: «Для того, щоб було підтвердження і не було питань. Нас просять. Плюс є закон,у рамках якого ми діємо».
Крім того, за словами Марини Волошенко, газету друкують не за кошти міста. Гроші на це заробляє на рекламі журнал «Живи в Черкасах». Їх вистачило навіть на те, щоб збільшити тираж видання майже втричі. Тобто, говорить депутатка, газета до черкащан потрапляє безкоштовно. Проте і ця теза викликала обурення в присутніх.
Петро Чернявський, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Безкоштовних бюлетенів не існує, їх випускають за кошти платників податків. Виходить, що за наші кошти, не питаючи в нас, приносять газету «Місто»,передплату на яку я не замовляв».
Зрештою суперечки щодо друкованих засобів масової інформації перейшли на доцільність створення віртуальних.
Сергій Пасічник, заступник голови КВУ в Черкаській області: «Мене цікавить таке питання: яка необхідність буластворювати інтернет-телебачення, чи є така необхідність у громади дивитися сесійні засідання міської ради».
Марина Волошенко, депутат міської ради: «Я вважаю, що сьогодні світ іде до того, що ми більше часу спостерігаємоза місцевимита світовими подіями саме через інтернет».
Після двогодинного обговорення організатори круглого столу більшістю голосів ухвалили резолюцію. Одним із її пунктів було рішення звернутися до голови Черкаської обласної державної адміністрації, депутатів обласної та Верховної Ради України з проханням негайно втрутитись у ситуацію та дати оцінку діям Черкаської міської ради та її виконавчого комітету, які ухвалили рішення щодо створенняв Черкасах комунального підприємства «Муніципальне інформагентство «Черкаси».