Черкащани не припиняють дивувати. Цього разу мистецькі винахідники представили живий фонтан. Центральною фігурою проекту є жива скульптура, з якої ллється вода. Як стверджують автори, такий фонтан є унікальним і неповторним не лише в Україні, а й у країнах СНД. На створення образу винахідники витратили кільканадцять метрів тканини та силіконових трубок, близько тисячі декоративних камінців. Бачила живий фонтан Юлія Кропива.
На кілька годин черкащанка Тетяна перевтілилася в чарівницю. Точніше водяну скульптуру – фонтан. Творча група до цієї події готувалася півроку. Два місяці витратили на технічне оснащення та втілення ідеї в життя.
Василь, технічний керівник арт-шоу «Джайра»: «Потрібно було і гроші мати на цей проект, бо це вартісний проект. Багато технічних питань, бо ті, хто вже має досвід, не розкривають технічних моментів. Доводиться експериментувати з насосами і трубками».
Ідею запозичили в європейців. Але над втіленням довелося добре попрацювати самим. Арт-студія «Джайра» експериментувала з дизайном і експозицією. У басейн налили близько 500 літрів води, а на живу скульптуру витратили чимало оздоблювальних матеріалів і прикрас.
Дар’я Дрозденко, керівник арт-шоу «Джайра»: «Узимку хотілося казки, чарівності. Тому нас і «потягнуло» на такі кольори. Результат можна бачити сьогодні».
Скульптура ховає за тканиною чимало трубочок із водою. Плавно рухаючись під музику, дівчина створює красивий фонтан і розповідає історію казкового зимового перевтілення.
Олена Краснюк, співорганізатор акції: «Я не знаю, де можна буде побачити цю красу. Це єдиний показ. Певно, найближчим часом у Нідерландах. Це дорогий захід. Ми не можемо собі дозволити просто так десь виставляти цю скульптуру».
Представляли живий фонтан в одному з торговельних центрів. На водограй прийшли подивитися чимало містян. Організатори влаштували справжнє свято, а охочі сфотографуватися із живим фонтаном вишикувалися в чергу.
Чи побачать черкасці ще раз таку красу – невідомо. Адже показ і підготовка є вартісними. Найближчим часом живий фонтан дивуватиме європейських цінителів прекрасного.