Новини на ВІККАВіККА-новиниМіськводоканал знайшов, як стримати зростання тарифів

Міськводоканал знайшов, як стримати зростання тарифів

- Advertisment -

Холодна вода в Черкасах стрімко не дорожчатиме. Міськводоканал знайшов, як стримати тарифний галоп. Невдовзі на підприємстві стартує грандіозне переоснащення. Там замінюватимуть насосне обладнання. Нинішньому вже з чотири десятки років. Воно надзвичайно енергозатратне, та ще й ремонтувати, кажуть водоканалівці, треба ледь не через день. А все це зайві витрати. Де підприємство знайшло кошти на рятівну модернізацію – розповість Вікторія Курченко.

Це стратегічний об’єкт «Черкасиводоканалу». Тут із дніпровської води роблять питну та подають її на місто. Водозабірну станцію збудували ще в 1975 році. Ось ці насоси – справжні ветерани праці. Їм вже по чотири десятки років. Про автоматику в роботі немає й мови.
Катерина Перевала, машиніст насосної установки: «Все контролює диспетчер, нам кажуть, що робити, – чи знизити, чи збільшити тиск. Тобто працюємо ми в ручному режимі».
Ось тут теж зупинився час. Це, по суті, серце станції. А обладнання, жартують комунальники, по праву можна назвати музейними експонатами.
Василь Жирний, технік-технолог пункту дистанційного управління: «Це диспетчерський пункт, сюди виведена оперативна сигналізація з насосних станцій першого та другого підйомів, управління фільтрати та ін. Кожну хвилину диспетчер спостерігає за всіма сигнальними пристроями».

З моменту відкриття станція не бачила модернізації. А старе обладнання з’їдає чимало коштів. Ремонтувати устаткування водоканалівцям доводиться ледь не щодень.
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Набагато більше доводиться платити за електроенергію, тому що обладнання застаріле, багато її споживає».
Власних коштів на переоснащення станції, каже директор «Черкасиводоканалу», у підприємства не було й не буде.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Ще за радянських часів отакі всі модернізації, капітальні вкладення та будівництво велося абсолютно за державні кошти. Ми на сьогодні прекрасно розуміємо, що отримати на такі роботи кошти просто нереально, у бюджеті їх немає».
Тому натепер єдиний вихід, зауважує Сергій Овчаренко, – це кредит. Позичку в майже 11 мільйонів доларів «Черкасиводоканал» узяв у Світового банку. За ці кошти переоснастять водопровідні та каналізаційні насосні станції. Кредит, говорить директор водного підприємства, не ляже тяжким тягарем на плечі споживачів. Бо умови – вигідні. Ставка – менше відсотка. А позичку підприємство виплачуватиме упродовж 17 років.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Ми в перспективі очікуємо, що буде скорочення споживання електроенергії. Також ми переконані, що буде скорочення персоналу. Тобто це дасть певний економічний ефект, насамперед, з експлуатації та утримання цього обладнання».
Уже наприкінці цього місяця модернізувати водопровідні насосні станції до Черкас приїдуть данці. Саме тамтешня фірма виграла тендер.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Єгорка одужав: із Черкаського онкоцентру виписали дворічного хлопчика після лікування лейкемії (ВІДЕО)

Із Черкаського онкоцентру виписали маленького Єгора. Хлопчик разом із рідними пройшов важкий і тривалий шлях лікування лейкемії. Нині йому...

Жителя Київщини судитимуть за привласнення коштів підприємства на Черкащині

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо 38-річного жителя Київської області, якого звинувачують у заволодінні чужим майном шляхом зловживання...

Цікаве:

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас