Черкаси – єдине місто в Україні, яке й досі не має програми соціально-економічного розвитку. Її минулого тижня хоч і затвердили зі скандалами, та за кілька днів вона отримала мерське вето. Найбільш проблемні пункти обранці обговорювали напередодні ввечері. Чи відшукали компроміс – знає Ірина Малюкова.
Так минулого тижня відбувалося затвердження програми соціально-економічного розвитку міста. Тоді роботу сесію блокували громадські активісти. Бо ж переконані: правки до програми депутати внесли, аби попіаритись. Мовляв, ті гроші, які заклали на дитячі майданчики, можна було б використати із більшою користю. Самих обранців така позиція обурює.
Руслан Зоря, депутат міськради: "Цю всю проблематику я збирав роками. Ось я навіть підняв звернення. Це дорога через ліс. Це не мій округ, не мій район. Це просто дорога, яка має з’єднати 2 мікрорайони. Так тут підписів на 6 сторінок. Це ще звернення 2012 року. Тепер я депутат і мені говорять: "Та ні, ти ж депутат. Ти ж хочеш пропіаритися на тому, що ти зробиш. Ну "блін". Ким же мені стать тоді?"
Виконкомівці від громади погоджуються: деякі важливі пункти не врахували в попередньому варіанті програми. Усе – через неправильні пропозиції очільників департаментів.
Іван Кієнко, член виконкому (від громадськості): "Действительно, приходил депутат и говорил, что нужно сделать определенную школу, а мы ее не включали в "основные расходы", а оставляли в "другие". То есть, по сути, эта школа не была профинансирована. То мы опирались не на наше виденье ситуации, не на то нравится нам или не нравится депутат, не на то, к какой он фракции принадлежит, а на то, что нам говорил профильный департамент".
Окрім того, громадські активісти у виконкомі закидають депутатам і "розбазарювання" коштів із ПСЕРу.
Олександр Радуцький, секретар міськради: "Для того, щоб сказати, що йде "дерибан", це треба довести. Кожна людина, яка тут сидить, вона відповідає за свої слова. І якщо комусь є, що доповісти особисто Радуцькому, сказати, що я займаюся "дерибаном" і це довести, я напишу заяву і складу повноваження секретаря міськради".
Олексій Романов, член виконкому: "Коли іде напрацювання документу, то, як ви влучно сказали, перенесення з "інших витрат" в бюджет розвитку або навпаки, це і є створення цього документу. Іншими словами, якщо опрацьовується документ і вставляється в бюджет розвитку суми, і вони змінюються з 4-ої години вечора до 10-ої години ранку на 17 мільйонів. І до цього процесу ніхто не залучений офіційно".
Кількагодинні пошуки компромісу минули безрезультатно. Порозуміння владці вирішили шукати вже на наступній зустрічі. Тим часом Черкаси лишаються єдиним містом в Україні, яке не має програми соціально-економічного розвитку.